رئیس سازمان امور دانشجویان از رشد ۱۵درصدی بودجه سنواتی این سازمان در سال ۹۶ خبر داد

۱۴ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۵ کد : ۳۰۰۵۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۰۱۰
رئیس سازمان امور دانشجویان از رشد ۱۵ درصدی بودجه سنواتی این سازمان در سال جدید خبر داد و گفت: با توجه به شرایطی که در سازمان وجود دارد برای سال جدید تسهیلات ارائه شده به دانشجویان در حوزه وام‌ها و تعرفه‌های آن افزایش می‌یابد به طوری که سطح بیشتری از پوشش وام‌ها را خواهیم داشت.
رئیس سازمان امور دانشجویان از رشد ۱۵درصدی بودجه سنواتی این سازمان در سال ۹۶ خبر داد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مجتبی صدیقی با اعلام این خبر اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان امور دانشجویان در سال ۹۶ این است که همان رشدی را که در ارائه خدمات رفاهی دانشجویان در سال ۹۵ اتفاق افتاد، ادامه دهد.

وی افزود: خوشبختانه طی سه سال اخیر براساس برنامه‌ریزی‌های خوبی که انجام شد میزان وام‌های تخصیصی به دانشجویان و همچنین تعرفه‌های آن افزایش یافت و تلاش می‌کنیم میزان آن برای سال ۹۶ نیز مجدداً افزایش یابد.

رئیس سازمان امور دانشجویان در ادامه تصریح کرد: در حوزه خوابگاهی نیز برای سال جدید تحول عظیمی از جهت ساخت خوابگاه‌ها که عمدتاً توسط بخش خصوصی انجام خواهد شد به وجود می‌آید و تسهیلاتی را نیز توسط سازمان امور دانشجویان در حوزه بودجه و اعتبارات به بخش خصوصی پیش‌بینی می‌شود و ظرفیت‌های جدیدی در حوزه خوابگاهی اضافه خواهد شد.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم در سال ۹۶ با مشارکت بخش خصوصی در ساخت خوابگاه‌های دانشجویی، کمبودها را جبران کنیم.

دکترصدیقی در زمینه روند ساخت خوابگاه‌ها با اشاره به روند مستمر سازمان اموردانشجویان در ایجاد خوابگاه‌های جدید، گفت: در برنامه ششم توسعه منعی برای ساخت خوابگاه از محل اعتبارات دولتی نداریم و این امکان وجود دارد که از آن بخش هم استفاده کنیم.

وی افزود: بیشتر تلاش ما بر این است که مشارکت غیردولتی را در خوابگاه‌ها داشته باشیم، بنابراین در سال ۹۶ با اعتباراتی که پیش بینی شده و همچنین مشارکت بخش خصوصی امیدواریم بتوانیم کمبودها را جبران کنیم.

دکترصدیقی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه ۷۵ هزار ظرفیت مجردی خوابگاه‌ها باید اضافه شود، گفت: این تعداد را در خوابگاه‌ها کم داریم که باید ساخته شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان تاکید کرد: در سال ۹۶ دانشگاه‌هایی که بر اساس رتبه‌بندی‌های انجام شده از نظر غذا، رستوران‌ها و همچنین آشپزخانه در شرایط مطلوبی قرار ندارند ساماندهی خواهند شد و وضعیت بهبود می‌یابد و رتبه‌های پایین ارتقا خواهند یافت.

وی از افزایش ۱۵ درصدی بودجه سنواتی سازمان امور دانشجویان در سال ۹۶ خبر داد و گفت: برای سال جدید رشد سنواتی در سازمان دانشجویان اتفاق افتاد که این رشد همان قانون بودجه است، اگر چه رقم آن ۱۵ درصد است اما سعی می‌کنیم نیازها و بودجه‌های خود را از راه‌های دیگری نظیر بازگرداندن وام‌های معوقه به صندوق رفاه دانشجویان تامین کنیم.

دکتر صدیقی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر با سازوکارهای به کار گرفته شده حدود ۵۰ درصد از معوقات صندوق رفاه دانشجویان از دانشگاه‌ها دریافت شده است و ۵۰ درصد باقی‌مانده نیز در سال جدید بازپس گرفته می‌شود. بنابراین با این شرایط تسهیلات ارائه‌شده توسط صندوق رفاه دانشجویان در حوزه افزایش وام‌ها و تعرفه‌های آن فراهم می‌شود.