پیام نوروزی رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان

۰۷ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۹:۵۷ کد : ۳۰۰۲۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۰۹
دکترمحمّدعلی طاهر، رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان به مناسبت فرارسیدن سال نو و عید نوروز پیام تبریکی صادر کرد.
پیام نوروزی رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این پیام آمده است:

نفس باد صبا مُشک‌فشان خواهدشد

عالم پیر دگرباره جوان خواهد شد

بهار، هنگامۀ «مشک فشانی نفس‌های باد صباست». صدای تکامل، موسیقیِ رویش و نوایِ زندگی و آفرینندگی را به یاد می‌آورد و انسان کمال‌جو، خداوند را فریاد می‌زند که:

یا مُقلّبَ القلوُب و الأبصار

یا مُدبِّرَ الّیلِ و النّهار

یا مُحوِّل الحَولِو الأحوال

حَوِّل حالِنا إلی أحسنِ الحال

این خواهندگی و طلب در برابر معبود نیز از زیبایی‌های بهار و نوروز است. جشنی که ریشه در اساطیر، تاریخ و فرهنگ ما دارد و نماد و نمود فرهنگ و مدنیّت قومی و ملّی ماست.

سال ۱۳۹۵، استان کرمان در نوآوری، فنّاوری و پژوهش، در دو حوزۀ سیاست‌گذاری و اجرا، از پویایی قابل اعتنایی برخوردار بود. جایگاه استان کرمان در ایران، مؤیّد این مهم است و ما دستاوردهای خوبی را در حوزۀ کیفی‌سازی آموزش عالی در استان، شاهد بودیم. باشد که به برکت نام حضرت فاطمۀ زهرا (س) و آموختن درس کمال‌گرایی در مکتب الهی که میراث بهار است، بتوانیم در سال ۱۳۹۶، در کنار یکدیگر، با تداومِ تلاش و بهره‌گیری از تفکّر خلّاق، در مسیر خدمت به مردم و توسعۀ علمی ایران و استان، گام‌های مؤثّرتری برداریم.

اینجانب، ولادت حضرت فاطمۀ صدّیقه (س) و سال نوِ خورشیدی را به عموم مردم عزیز ایران، بویژه جامعۀ دانشگاهی و خاصّه دانشگاهیان معزّز و شریف استان کرمان تبریک عرض می‌کنم و برای همگان شادی، سلامتی، بهروزی و پیروزی آرزو دارم.