پیام تبریک رئیس دانشگاه مازندران در آستانه سال نو و بهار طبیعت

۰۷ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۶ کد : ۳۰۰۲۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۴۰
در آستانه حلول بهار طبیعت و نوروز باستانی، دکتر سیدخلاق میرنیا رئیس دانشگاه مازندران با صدور پیامی، فرارسیدن عید نوروز را به دانشگاهیان تبریک گفت.
پیام تبریک رئیس دانشگاه مازندران در آستانه سال نو و بهار طبیعت

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، متن این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبر اللیل و النهار

یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال

حلول سال نو و بهار پرطراوت، همراه با رستاخیز زمین، نشانه قدرت لایزال الهی، صحنه هنرنمایی یگانه آفرینش و هنگامه تجلی مواهب الهی بر بستر طبیعت است. این پدیده، فرصت مناسبی است برای تازه شدن، پیوندی ناگسستنی با دل ها و آرزوها، فرصتی نو که با همدیگر پیمان ببندیم تا رسیدن به ایرانی آباد و توسعه یافته و تحقق یک زندگی توام با معنویت، آرامش و امید، لحظه ای دست از تلاش و همت برنداریم.

بهار، فصل روییدن است و شادابی، فصل ایمان است و شکوه جلوه خداوند، بار دیگر نشانه ای بدیع از آیات الهی در جهان متجلی گشته و زمین آیه های سرسبزی و حیات را به تلاوت نشسته است. پیام بهار، نو شدن و بازآفرینی برای انسان و طبیعت است. بهار این زبان رسای خداوندی به بشریت می‌آموزد که رمز جاودانگی و سعادت او در عرصه هستی، منوط به تغییر و تحول، تلاش و پویایی، خلاقیت و اندیشه ورزی است.

امسال در آستانه استشمام نسیم دل انگیز بهار، عطر شمیم حیات بخش فاطمی، فضای بهاری مان را از عطر معنویت لبریز کرد و یاد بهار، مزین به نام بانوی بزرگ بشریت حضرت فاطمه زهرا (س) - گشته است که انتظار میرود با پیروی از رفتار و کردار این بانوی گرانقدر، همگام با تحول طبیعت، شاهد تحول در اخلاق و صفات خویش باشیم.

خداوندگار عالم را سپاسگزاریم که در سال ۹۵، جامعه بزرگ دانشگاه مازندران توانسته است با تلاشی مضاعف و همتی مثال زدنی برای تحقق اهداف متعالی خویش در جهت سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی، اعتلای علمی و فرهنگی، رشد و بالندگی تحقیقات و فناوری، پیشرفت قابل ملاحظه پروژه های عمرانی و ارتقای خدمات رسانی به آحاد جامعه دانشگاهی و بویژه دانشجویان ساعی و پرتلاش، گام های بلندی بردارد و به موفقیت های چشمگیری دست یابد.

اینجانب عید سعید نوروز و آغاز سال نو را که نویدبخش سالی سرشار از حرکت، همت، پویایی، موفقیت و برکت می‌دهد به همه دانشگاهیان فرهیخته اعم از اعضای محترم هیئت علمی، کارمندان عزیز و دانشجویان گرامی که در راه اعتلای دانشگاه و نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش می کنند، تبریک و تهنیت گفته، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات یک سال اخیر همکاران دانشگاهی، امیدوارم با یاری از ذات لایزال الهی، سال ۹۶، سالی سرشار از سلامتی، شادمانی و موفقیت برای ملت شریف ایران و بویژه دانشگاهیان ارجمند باشد. مزید توفیق برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی ایران کهن را از خداوند حی و دانا مسئلت می کنم.