اردوی نوروزی سال ۹۶ ویژه دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه یزد برگزار شد

۰۷ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۰ کد : ۳۰۰۱۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۴۴
با هدف آشنایی با جاذبه های فرهنگی و تفریحی استان یزد، اردوی نوروزی ویژه دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین از تاریخ ۵ تا ۹ فروردین ماه در دانشگاه یزد برگزار می‌شود.
اردوی نوروزی سال ۹۶ ویژه دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه یزد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، سرپرست دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه یزد با اعلام این خبر گفت: براساس سنت هر ساله برگزاری اردوهای نوروزی برای دانشجویان غیر ایرانی، بیست و هفتمین اردو با هدف ایجاد همبستگی و الفت بین این دانشجویان و به منظور تجدید روحیه نشاط و شادابی در ایام تعطیلات نوروز و آشنایی با جاذبه های فرهنگی و تفریحی استان یزد در دانشگاه یزد برگزار می‌شود.

دکتر محمد فرشی افزود: به همین منظور بیش از ۲۳۰ نفر از دانشجویان دختر و پسر غیر ایرانی از ۱۷ کشور جهان از جمله چین، کره، قزاقستان، قرقیزستان، لبنان، سوریه، نیجریه، افغانستان، پاکستان، هند، تانزانیا، تونس ۵ فروردین‌ماه وارد دانشگاه یزد شدند.

وی یادآور شد: برنامه های اردوی تفریحی – فرهنگی این اردو شامل بازدید از شهرستان میبد و چک چک، بیابان گردی در شهرستان بافق، دیدن آثار باستانی یزد، بازدید از دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد، برگزاری مسابقات ورزشی شامل فوتسال، دو و میدانی، طناب کشی و مسابقات قرآنی خواهد بود.