انتخاب دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر کشور برای حضور در عرصه بین‌الملل

۰۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۶ کد : ۳۰۰۰۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۱۷
دانشگاه فردوسی مشهد از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موفق به قرار گرفتن در فهرست یکی از دانشگاه‌های برتر کشور برای حضور در عرصه بین‌الملل ، ارتقا و تبدیل به دانشگاهی در سطح تراز بین‌المللی شد.
انتخاب دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر کشور برای حضور در عرصه بین‌الملل

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در راستای اجرای مفاد سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری‏، دانشگاه‌های منتخب در این طرح امکان بهره‌مندی از فرصت ارتقا به سطح دانشگاه‌های در تراز بین‌المللی، بر اساس برنامه پیشنهادی خود را خواهند داشت.

با توجه به اهمیت موضوع پاسخگویی به نیازهای علمی و تعمیق تعاملات در سطح بین‌المللی در سند راهبردی دانشگاه فردوسی مشهد، معاونت‌های برنامه‌ریزی و توسعه منابع و پژوهشی و فناوری، با همکاری معاونت آموزشی، مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی و اداره دانشجویان غیر ایرانی عهده‌دار تعیین سیاست‌ها و جهت‌گیری‌های ویژه و تفصیلی دانشگاه برای ارتقا به تراز بین‌المللی شدند.

گفتنی است کارگروهی با حضور وزیر علوم تحقیقات و فناوری و جمعی از اندیشمندان حوزه آموزش عالی در وزارت علوم تشکیل و پس از بررسی، پنج دانشگاه برتر کشور برای ورود به این طرح انتخاب شده اند.

بر اساس این طرح وزارت علوم، دانشگاه های منتخب طبق برنامه عملیاتی خود می بایست طی مدت ۱۰ سال در ردیف یکی از ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گیرند.