نشست اعضای هیئت رئیسه دانشگاه یزد با بانوان عضو هیئت علمی

۰۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۹ کد : ۳۰۰۰۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۸
به مناسبت گرامیداشت هفته زن نشست تخصصی بانوان عضو هیئت علمی دانشگاه با اعضای هیئت رئیسه در تالار اندیشه برگزار شد.
نشست اعضای هیئت رئیسه دانشگاه یزد با بانوان عضو هیئت علمی

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رئیس دانشگاه یزد در ابتدای این نشست ضمن تبریک روز مادر و گرامیداشت مقام زن گفت: خوشبختانه از زمانی که مسئولیتی با عنوان مشاور امور بانوان به دکتر زینل پور محول گشته ما توانستیم از توانمندی های ایشان به خوبی استفاده کنیم زیرا که با جدیت و اراده در راستای اهداف پیش رفته است.

دکتر محمدصالح اولیا گفت: ما باید بیشتر به مبحث شایسته سالاری پرداخته و بدانیم که توانمندی های هر فردی چه مرد و چه زن باید شناسایی شود زیرا که این امر باعث پیشبرد اهداف دانشگاه است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اگر این توانمندی ها شناسایی نشود در واقع ظلم هم به خود فرد و هم به دانشگاه است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به شعار دانشگاه اشاره کرد و افزود: شعار دانشگاه و همه ما این است که دانشگاه باید یک جامعه نمونه باشد، اگر ما ادعا می‌کنیم که حرفی برای گفتم داریم بهتر آن است که از دانشگاه خود شروع کنیم.

دکتر اولیا خاطر نشان کرد: ما باید توانمندی بانوان را به عرصه بیاوریم و از آنها کمال استفاده راببریم.

وی در ادامه تصریح کرد: به دلیل حرمت گذاشتن به شایستگی ها و تجربیات گذشته این باور وجود دارد که بانوان ما توانمندی های بسیاری در تمامی عرصه های علمی و خانواده دارند و می‌توانند کارها رابه نحو احسن به پایان برسانند.

وی وجود چنین جلساتی را بسیار موثر دانست و گفت: این گونه نشست ها میتواند به گونه ای کانال ارتباطی موثری را به وجود آورد تا از این طریق به تبادل اطلاعات و رفع دغدغه ها بپردازیم.

دکترزلفا زینل پور مشاور رییس دانشگاه در امور زنان و خانواده نیز در این نشست ضمن تبریک روز زن گفت: هم زمانی و تقارن این روز های پایانی سال را با میلاد حضرت زهرا و روز مادر و تلاش و تکاپوی ویژه برای ورود به سال جدید رابه فال نیک میگیریم.

وی افزود: همه ما امیدواریم که با الگو قرار دادن این بانوی بزرگوار بتوانیم حضور موثرتری در کشور و خانواده داشته باشیم.

وی تصریح کرد: خوشبختانه با برنامه ریزی هایی که در وزارت علوم صورت گرفته شاهد پررنگ تر نشان دادن نقش بانوان دانشگاهی و اهمیت بیشتر به آنان هستیم.

دکتر زینل پور با ارائه آمار هرم دانشجویی افزود: در حال حاضر در مقطع کارشناسی ۵۰ درصد از دانشجویان ما دختران هستند.

وی درصد دختران را در مقطع کارشناسی ارشد ۴۸ درصد اعلام کرد و افزود: با این وجود هرم اعضای هیئت علمی همچنان یک هرم مردانه است و تنها ۱۳ درصد اعضای هیئت علمی در دانشگاه یزد، خانم ها هستند.

دکتر زینل پور در ادامه افزود: متاسفانه در خیلی از جهات توانمندی خانم ها نادیده گرفته می شود که این امر با تغییر نگرش مردان و توانمند سازی بانوان تسهیل می یابد.

وی گفت: خوشبختانه حس اعتماد و همراهی اعضای هیئت رئیسه همیشه شامل حالمان بوده است.

وی ابراز امیدواری کرد: قطعاً تکریم شان زنان سبب تلاش مضاعف ما می گردد تا به اهداف از قبل تعیین شده دانشگاه برسیم و امیدواریم با همفکری یکدیگر در راستای رفع دغدغه ها قدم برداریم.

در ادامه تعدادی از حاضران به بیان مسایل و دغدغه های خود پرداختند و مسئولان حاضر در نشست نیز ضمن بیان خط مشی های دانشگاه در زمینه های مختلف به سئوالات حاضران پاسخ گفتند.

گفتنی است این جلسه با ضیافت ناهار به میزبانی دانشگاه پایان یافت.