با حضور معاون وزیر علوم، بیمارستان حیوانات خانگی دانشگاه سمنان افتتاح و ساخت یک مجتمع چندمنظوره آغاز شد

۰۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۲۸ کد : ۳۰۰۰۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۹۴
بیمارستان حیوانات خانگی و مجتمع چند منظوره دانشگاه سمنان با حضور دکترمحمدحسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات فناوری در ساختمان و زمین اهدایی خیران، در سمنان افتتاح و کلنگ زنی شد.
با حضور معاون وزیر علوم، بیمارستان حیوانات خانگی دانشگاه سمنان افتتاح و ساخت یک مجتمع چندمنظوره آغاز شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رئیس دانشگاه سمنان در حاشیه افتتاح و آغاز ساخت این طرح ها گفت: بیمارستان آموزشی و پژوهشی حیوانات خانگی این دانشگاه در ساختمان اهدایی خیر حاج غلامحسین پهلوانیان افتتاح و ساخت یک مجموعه آموزشی، فرهنگی و تجاری در زمین اهدایی خیر مرحوم حاج علی آقا سیستانی کلنگ زنی شد.

دکتر عباس هنر بخش رئوف افزود: با مجوزهای لازم در زمین اهدایی واقع در چهاره راه مازندران سمنان مجتمعی در چهار طبقه از سوی دانشگاه و با کمک وزارت علوم ساخته خواهد شد که شامل واحدهای فرهنگی، تجاری، آموزشی و کتابخانه است که این مجموعه بعد از هشت سال پیگیری دانشگاه سمنان ساخته می شود.

رئیس دانشکده دامپزشکی دانشگاه سمنان هم گفت: بیمارستان آموزشی و پژوهشی حیوانات خانگی این دانشگاه با ساختمان اهدایی ساخته شده خیر حاج غلامحسین پهلوانیان در زمینی به مساحت ۳۶۴ متر مربع و در سه طبقه با زیر بنای ۶۵۲ متر به بهره برداری رسید.

دکتر محمد حسن یوسفی افزود: این واحد اولین بیمارستان آموزشی و پژوهشی حیوانات خانگی دانشکده دامپزشکی دانشگاه سمنان است که تا کنون ۲۵۰ میلیون تومان برای تجهیزات پزشکی و آغاز به کار آن هزینه شده است.

رئیس دانشکده دامپزشکی دانشگاه سمنان با اشاره به اینکه این بیمارستان در بخش های مختلف حیوانات خانگی با آموزش و پژوهش دانشجویان دکترا، در حال تحصیل و پژوهش برای اعضای هیات علمی است، افزود: بیمارستان آموزشی و پژوهشی حیوانات خانگی دانشکده دامپزشکی دانشگاه سمنان مجهزترین بیمارستان حیوانات خانگی در بخش معاینه حیوانات کوچک، جراحی، دام کوچک و پرندگان زینتی، رادیولوژی، آزمایشگاه، بیوشیمی و میکروبی به بهره برداری رسید.

در هر ترم دانشگاهی ۳۰ تا ۳۵ دانشجو وارد دانشکده دامپزشکی دانشگاه سمنان می شوند و تا کنون ۲ دوره دانشجویان از این دانشکده دانش‌آموخته شده اند.