رئیس دانشگاه یزد درباره ارتقای رتبه دانشگاه یزد در سطح ملی و بین المللی توضیحاتی ارائه کرد

۰۵ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۴ کد : ۳۰۰۰۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۹
بر اساس تازه‌ترین نتایج رتبه‌بندی مؤسسه بین المللی تایمز در سال ۲۰۱۷، دانشگاه یزد در ردیف ۲۵۰ دانشگاه برتر قاره آسیا و ۱۱ دانشگاه برتر ایران قرار گرفت. به همین مناسبت رئیس دانشگاه یزد با حضور در برنامه "گفتگوی ویژه" شبکه تابان و همچنین برنامه نسیم صبح رادیو یزد درخصوص این دستاورد توضیحاتی ارائه کرد.
رئیس دانشگاه یزد درباره ارتقای رتبه دانشگاه یزد در سطح ملی و بین المللی توضیحاتی ارائه کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رئیس دانشگاه یزد در این برنامه درخصوص معیارهای در نظر گرفته شده برای رسیدن این دانشگاه به این جایگاه گفت: این رتبه‌بندی براساس ۵ معیار اصلی آموزشی، پژوهشی، انتفال دانش، ایجاد نوآوری و تولید اقتصادی و ارتباطات بین‌المللی در ۱۳ شاخص قابل اندازه‌گیری صورت گرفت که براساس این معیارهای دانشگاه یزد توانست به این رتبه دست یابد.

دکتر محمدصالح اولیا افزود: البته ما به دنبال رسیدن به جایگاه بالاتر هستیم ولی می‌توان گفت به طور نسبی این امر دستاورد خوبی برای دانشگاه یزد به حساب می‌آید.

وی در پاسخ به این سوال که برای رسیدن به این رتبه چه اقداماتی صورت گرفت، گفت: در ابتدای مدیریت جدید یک سند چشم‌انداز و ذیل آن یک سری شاخص‌های عملکرد تدوین شد. در این مدت در بعضی از زمینه‌ها نتایج خوبی به دست آوردیم.

وی افزود: مجموعه مدیران و استادان دانشگاه با عشق و علاقه کار کردند و شاید عمده دستاوردهایی که ما می‌بینیم حاصل تلاش‌های آنهاست. اما هر مدیریتی استراتژی‌های خاص خودش را دارد و در این دوره ایجاد یک برند و اعتبار ملی و بین‌المللی برای ما مهم بود و احساس کردیم باید به نحوی عمل کنیم که دانشگاه یزد انتخاب اول بسیاری از دانش‌آموزان ما باشد.

دکتر اولیا در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص اینکه برای رسیدن به جایگاه بالاتر چه اقداماتی باید صورت گیرد گفت: مجموعه این شاخص‌ها و معیارهای مذکور مقدمات را فراهم می‌کند، بخشی از اینها زیرساختی است و یک سری امکانات باید فراهم شود و بخش دیگر به نوع فعالیت‌ها مربوط است و عمده تکیه ما در این راستا به منابع انسانی (استادان و دانشجویان) است.

وی تصریح کرد: شاید داشتن یک اعتماد به نفس به این مسئله که ما می‌توانیم موفق باشیم و یک انگیزه قوی می‌تواند مهم ترین نتیجه را برای ما در بر داشته باشد.