کمیته تدوین آیین نامه توسعه دوره ‌های میان رشته‌ای قرآنی تشکیل می شود

۳۰ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۸:۲۰ کد : ۲۹۹۸۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۱۴۶
با هدف ایجاد و گسترش رشته‌های علوم قرآنی و مشارکت این رشته ها با سایر رشته ‌های علوم انسانی،کمیته تدوین آیین نامه توسعه دوره ‌های میان رشته‌ای قرآنی تشکیل می شود .
کمیته تدوین آیین نامه توسعه دوره ‌های میان رشته‌ای قرآنی تشکیل می شود

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در نشستی که با هدف بررسی پیش‌نویس «آیین‌نامه تحصیل بین‌رشته‌ای قرآنی در کارشناسی ارشد» برگزار شد گفت: این پیش نویس در راستای توسعه دوره‌های میان‌رشته‌ای قرآنی تدوین شده است و شامل آن گروه از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می شود که در کنار رشته تحصیلی خود به مطالعات قرآنی نیز علاقه‌مند هستند.

عضو شورای عالی برنامه‌ریزی آموزشی افزود: در آیین‌نامه پیشنهادی فوق، به جای تأسیس رشته جدید علوم قرآنی، این امکان فراهم می‌شود که دانشجویان کارشناسی ارشد رشته‌های مختلف، در کنار واحدهای رشته اصلی خود چند واحد از رشته‌های علوم و معارف قرآنی را بگذرانند و در نهایت در صورت دلخواه پایان‌نامه خود را در موضوع میان‌رشته‌ای قرآنی انتخاب کنند.

دکتر شریعتی نیاسر با تأکید بر ارزش و اهمیت ایده موجود در این آیین‌نامه، ابراز کرد: متن آیین‌نامه باید به طور کامل با سایر آیین‌نامه‌های آموزش عالی منطبق باشد تا امکان اجرای آن در دانشگاه‌ها وجود داشته باشد.

گفتنی است در پایان این جلسه مقرر شد، کمیته‌ای به ریاست دکتر نوه‌ابراهیم مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی و عضویت منتخبی از استادان علوم قرآنی، جهت بررسی زوایای مختلف این آیین‌نامه تشکیل شود تا در نهایت نسخه اصلاحی جهت بررسی مجدد به کارگروه پیشنهاد شود.