ارائه دستاوردهای دانشگاه صنعتی قم در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست

۱۷ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۲:۰۲ کد : ۲۹۹۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۶۹
با توجه به ماموریت گرا شدن دانشگاه صنعتی قم در زمینه صنعت زیست سازگار، این دانشگاه در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با شعار «اقتصاد سبز دوران پساتحریم » واقع در محل دائمی نمایشگا...
با توجه به ماموریت گرا شدن دانشگاه صنعتی قم در زمینه صنعت زیست سازگار،  این دانشگاه در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با شعار «اقتصاد سبز دوران پساتحریم »  واقع در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران حضور یافت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در غرفه دانشگاه صنعتی قم، فیلتر جداساز قطرات میکرونی روغن از جریان هوا از ابتکارات دکتر محمد علی احترام از استادان هیئت علمی این دانشگاه ، به نمایش عموم گذاشته شد.
  این فیلتر برای جداسازی روغن از مسیر بخارات محفظۀ لنگ اتوبوس‌های شهری استفاده می‌شود که در کاهش آلودگی هوا تاثیر بسزایی خواهد داشت.
تا کنون دکتر ابتکار مشاور رئیس جمهور و ریاست سازمان محیط زیست و دکتر توکلی رئیس مرکز فناوری های راهبردی از این غرفه بازدید کرده  و از تولید انبوه این محصول حمایت کرده اند.
گفتنی است این نمایشگاه با حضور صنایع، شرکت ها و تشکل های مردمی محیط زیست از پنجاه کشور در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار شد.