برگزاری مراسم گرامیداشت روز زن در دانشگاه فردوسی مشهد

۲۵ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۰:۲۱ کد : ۲۹۹۶۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۷۵۶
مراسم گرامیداشت روز زن و تجلیل از بانوان دانشگاه فردوسی مشهد، با حضور اعضای هیئت رئیسه دانشگاه ، مدیران و اعضای هیئت علمی و کارکنان خانم دانشگاه و میهمانانی از استانداری خراسان رضوی در تالار دکتر رحیمی زاده دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
برگزاری مراسم گرامیداشت روز زن در دانشگاه فردوسی مشهد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم دکتر هاشمی معاون آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد به نمایندگی از رئیس دانشگاه، روز زن را به بانوان حاضر در جلسه تبریک گفت و بخشی از افتخارات دانشگاه را مرهون زنان پرتلاش و توانمند دانشگاه دانست و از افتخار آفرینی های زنان دانشگاه در سال گذشته یادکرد.

حجت الاسلام و المسلیمن صالحی رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز ضمن اشاره به نگاه قرآن کریم و شرع انور اسلام به زن و جایگاه رفیع او در جامعه سخنانی در خصوص جایگاه و نقش آفرینی بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در دوران حیات مبارک ایشان بیان داشت.

سخنران بعدی مراسم دکتر انصاری مشاور امور بانوان و جوانان رئیس دانشگاه فردوسی مشهد بود که ضمن ابلاغ پیام تبریک و شادباش رئیس دانشگاه به همکاران خانم، توجه بیشتر همگان را به ارتقای جایگاه زنان در دانشگاه و بهره گیری بیشتر از توانایی های ایشان در دانشگاه خواستار شد.

سپس دکتر صالحی نیا عضو هیئت علمی گروه آموزشی زبان و ادبیات فارسی به بیان دیدگاه متعالی قرآن کریم در خصوص جایگاه زن و همچنین نگاه برخی از شعرای ایرانی در آثار خود به زن و مقام رفیع وی و توانایی های او پرداخت.

در ادامه برگزاری این مراسم برگزارکنندگان جشن، از مادر حجت الاسلام و المسلمین صالحی به نمایندگی از همه مادران فداکار و سربلند کشورمان تقدیر کردند.

گفتنی است در این مراسم از دکتر فروزان پاسالار رئیس مرکز بهداشت و درمان دانشگاه، دکتر زهرا سادات میرزازاده مشاور ورزش بانوان به دلیل اجرای موفق طرح بانوی سالم و بانشاط، همچنین دکتر مریم مقدم متین استاد نمونه کشوری با اهدای هدیه و لوح تقدیر، تجلیل شد.