از خادم فرهنگی - علمی و نخبه دانشگاه مازندران تجلیل شد

۲۵ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۰:۰۷ کد : ۲۹۹۶۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۹۷
در راستای تجلیل از خادمان و نخبگان فرهنگی – علمی به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران و با حضور برخی استادان، مدیران، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه از پدکتر محمود شارع پور به دلیل کمک قابل ملاحظه و مستمر در اعتلای جایگاه فرهنگی و علمی دانشگاه مازندران، با اهدای لوح سپاس، تقدیر شد.
از خادم فرهنگی - علمی و نخبه دانشگاه مازندران تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این مراسم که در دفتر معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برگزار شد، دکتر حیدر جانعلیزاده، یکی از راهبردهای اساسی خدمت در معاونت فرهنگی و اجتماعی را استراتژی احترام و سپاسگزاری از خادمان فرهنگی درون دانشگاهی عنوان و بر گسترش این فرهنگ تاکید کرد.

دبیر شورای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران، ضمن تشریح ضرورت های این گونه تجلیل ها، تکریم نخبگان فرهنگی را تکریم فرهنگ خدمت و احترام به انسایت دانست.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ضمن سپاسگزاری ویژه از دکتر شارع پور به دلیل برگزاری کارگاه فرهنگی آموزشی "انجمن های علمی دانشجویی: چالش ها و فرصت ها"، برای دبیران و مشاوران انجمن های علمی دانشجویی، به چند ویژگی تحسین برانگیز این استاد اشاره کرد و افزود: خیرخواهی، برخورداری از حس تعلق اجتماعی به دانشگاه و جامعه، بهره مندی از توان تحلیل علمی– فرهنگی قوی و مؤثر، اخلاقمندی و تواضع دکتر شارع پور افتخاری برای دانشگاه مازندران است.

در ادامه، دکتر سعید راسخی مدیر پژوهشی دانشگاه از اهمیت مسایل فرهنگی و زیر بنا بودن فرهنگ مطالبی را بیان داشت.

وی راه حل کلیدی مسایل جامعه و من جمله مشکلات اقتصادی را در حل مسئله فرهنگ دانست.

کاظم ابراهیمی مشاور رئیس و مسئول حوزه ریاست دانشگاه مازندران نیز از لزوم فرهنگ تقدیر در دانشگاه سخن گفت و مطالبی در خصوص جایگاه و نقش ممتاز استاد شارع پور در رشد و تعالی علمی – فرهنگی دانشگاه مازندران بیان کرد.

دکتر امامعلی شعبانی مدیر برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران نیز در این مراسم از لزوم کار فرهنگی بر عقل، اندیشه و خرد تاکید و از استادان گروه علوم اجتماعی به طور اعم و استاد شارع پور به طور اخص به علت همکاری های مستمر و خستگی ناپذیر در تحقق برنامه های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تقدیر کرد.

دکتر احمد رضایی مدیرکل شاهد و ایثارگر دانشگاه مازندران نیز ضمن بیان خاطراتی از دکتر شارع پور در عرصه جنگ و دفاع مقدس، بر اهمیت تجلیل از نخبگان دانشگاه تاکید کرد.

جلسه تقدیر در نهایت به صحبت دکتر شارع پور منتهی شد که از رسالت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در قبال جامعه و نقش ممتاز معاونت فرهنگی و اجتماعی در این راستا یاد کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران سپس از معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه درخواست کرد تا علاوه بر نقش حلقه واسط با جامعه، آسیب شناسی فعالیت های آموزشی و پژوهشی دانشگاه در ابعاد و زمینه های مختلف را در دستور کار خود قرار دهد.

وی همچنین از دشواری ها و چالش های فعالیت در عرصه فرهنگی و اجتماعی، مطالبی را بیان داشت.

خاتمه بخش مراسم به اهدای لوح تقدیر و هدیه فرهنگی از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی به دکتر شارع پور اختصاص یافت.

 

 


( ۲ )