نشست هیئت رئیسه با اعضای هیئت علمی دانشگاه مازندران تحت عنوان" نشست پایانی سال" با حضور جمع کثیری از اعضای هیئت علمی دانشگاه مازندران در سالن اجتماعات دانشکده هنر و معماری برگزار شد.

۲۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۳:۵۹ کد : ۲۹۹۶۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۴۶۵
نشست هیئت رئیسه با اعضای هیئت علمی دانشگاه مازندران تحت عنوان" نشست پایانی سال" با حضور جمع کثیری از اعضای هیئت علمی دانشگاه مازندران در سالن اجتماعات دانشکده هنر و معماری برگزار شد.
نشست هیئت رئیسه با اعضای هیئت علمی دانشگاه مازندران تحت عنوان" نشست پایانی سال" با حضور جمع کثیری از اعضای هیئت علمی دانشگاه مازندران در سالن اجتماعات دانشکده هنر و معماری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این نشست، دکتر سیدخلاق میرنیا رئیس دانشگاه مازندران با تقدیر از تلاش یک ساله همه مسئولان و اعضای هیئت علمی این دانشگاه، گفت: ازکاستی های به وجود آمده نهایت عذرخواهی را دارم و اگر اینجانب در انجام وظایف محوله کوتاهی کردم، عذرخواهی بنده را پذیرا باشید.

دکتر میرنیا در ادامه با بیان این نکته که در این جلسه قصد بیان مسایل جدیدی را داریم، ادامه داد: اگر شما هم نظری دارید می توانید مطرح کنید، ما همواره منتظر دریافت نظرات شما برای بهبود شرایط کنونی دانشگاه هستیم.

دکتر میرنیا ادامه داد: اگر دانشجویی در دانشگاه، رفتاری نامتجانس و نامتعارف با فرهنگ ما از خود بروز دهد، ما در قبال آنچه رفتاری می بایست داشته باشیم تا او را به عکس العمل وادار نکرده، نسبت به درس بدبین نکنیم و با رفتارمان او را به انزوا نبریم که در این صورت، شاید از درس و زندگی ناامید شده و در مسیر خطرناکی قرار بگیرد.

رئیس دانشگاه مازندران با طرح این سئوال که " آیا من در جایگاه رئیس دانشگاه می توانم رفتاری داشته باشم که دانشجو، استاد یا کارمند بتواند به راحتی مسایل خود را با من در میان بگذارد و احساس نامحرمی نکند" افزود: در ملاقات های حضوری با دانشجویان، تمام تلاشم را جهت حل مشکلات آنان به کار گرفته و در زمان هایی که علیرغم تلاش بسیار، قادر به حل مشکلات آنان نیستم، حداقل سعی می کنم شونده خوبی برای حرف های شان باشم.

وی در ادامه با اشاره به فرمایشی از حضرت رسول اکرم (ص) خاطرنشان کرد: من رئیس، معاونان و شما استادان می توانیم برای دانشجویان گوش باشیم. باید به درد و دل های دختران و پسران جوانی که از خانواده های خود جدا شده اند یا مشکلاتی در خانواده خود دارند گوش کرده و در مواقع لازم نصیحت شان کنیم.

دکتر میرنیا در بخش دیگری از سخنانش با اذعان به عدم وجود ستاد خیرین در دانشگاه مازندران، با تقدیر و تشکر از دانشگاهیانی که در ساخت درمانگاه دانشگاه کمک کردند، خاطرنشان کرد: سه هزار دانشجو در خوابگاه ها داریم که اگر دچار حادثه ای شوند، باید در یک درمانگاه معالجه شوند که. با کمک های صورت گرفته توسط شما عزیزان و همدلی ایجاد شده بین همکاران، ساخت این مرکز درمانی نیز آغاز شد.

رئیس دانشگاه مازندران سپس به مقوله مهم کارآموزی اشاره کرد و افزود: دنیا در حال تغییر لست و چهره آن عوض شده است و تکنولوژی به کمک مردم آمده و ما نمی توانیم از روش های سنتی برای تدریس دانشجویان استفاده کنیم بلکه می بایست از تکنولوژی روز به نفع خودمان بهره گیریم.

دکتر میرنیا سپس خطاب به اعضای هیئت علمی حاضر در نشست گفت: موضوع کارآموزی را در تمام رشته ها جدی بگیرید و تمام دانشکده ها موظف هستند در اولین جلسه سال جدید، این موضوع را پیگیری کنند و راهکارهای لازم را در این خصوص پیشنهاد دهند. زیرا بر طبق اعلام وزارت علوم، شما در برنامه ریزی درسی اختیار دارید.

رئیس دانشگاه مازندران در ادامه، با ذکر این مطلب که بهترین دانشگاه، دانشگاهی است که ۱۵ درصد بودجه آن برای پژوهش تخصیص داده شود، خاطرنشان کرد: امسال ۱۰ درصد بودجه دانشگاه مازندران برای پژوهش تخصیص داده شده است که باید برای آن برنامه ریزی کنیم، پهنای باند اینترنت دانشگاه نیز باید بیشتر شود تا زمینه مناسبی برای پژوهش دانشجویان و استادان فراهم شود.

دکتر میرنیا در پایان گفت: برای امور فرهنگی نیز برای سال آتی، ۱ تا ۵ / ۱ درصد بودجه تخصیص داده می شود که اکثر این بودجه می بایست برای تجهیز و فعالیت های انجمن های علمی به کار گرفته شود. همچنین باید به مدرن سازی کلاس های دانشگاه نیز توجه شود تا دانشجویان احساس راحتی کرده و دغدغه ای از این بابت نداشته باشند.