به مناسبت گرامیداشت هفته زن ،جشن روز زن در دانشگاه یزد برگزار شد

۲۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۳:۱۵ کد : ۲۹۹۶۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۷۹۰
به مناسبت میلاد حضرت فاطمه و هفته زن ،جشنی با همکاری امور بانوان دانشگاه یزد با حضور رئیس دانشگاه، جمعی از مسئولان و بانوان کارمند دانشگاه یزد در سالن منتظر قائم برگزار شد.
به مناسبت گرامیداشت هفته زن ،جشن روز زن در دانشگاه یزد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدصالح اولیا رئیس دانشگاه یزد در این مراسم ضمن تبریک روز زن طی سخنان کوتاهی ابراز امیدواری کرد: همه بتوانیم در پایان سال با تجربه‌های خوب از دانشگاه بیرون برویم و سال خوبی را شروع کنیم که این آرزوی همه ماست.

در ادامه این مراسم دکتر زلفا زینل پور مشاور رئیس دانشگاه یزد در امور زنان و خانواده ضمن گرامی داشت و تبریک روز زن و تقارن زیبای این روزهای پایان سال و میلاد حضرت فاطمه گفت: تبریک این روز و این هفته قطعاً مختص بانوان نیست بلکه این روز را خدمت همه مردان که عرصه را برای مشارکت بهتر زنان فراهم میکنند نیز تبریک میگویم.

وی افزود: زنان با داشتن حس نگرانی می توانند خیلی از موارد اجتماعی را بیشتر و بهتر از بقیه درک کنند.

دکتر زینل پور نظم، صداقت و سطح توقع کمتر را از دیگر ویژگی های بارز بانوان دانست و گفت: از دیگر ویژگی شگفت انگیز بانوان که خداوند به آنها عطا کرده توانایی بالای آنها در همزمان انجام دادن کارها است.

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه این ویژگی ها از طرف ریاست دانشگاه به خوبی درک شده و این حسن اعتماد به بانوان و دلسوزی ریاست برای رفع دغدغه آنها برای جامعه بانوان دانشگاه قابل تقدیر و احترام است.

وی یکی از دستاوردهای این اعتماد را کمک به ارتقای دانشگاه دانست و افزود: قطعاً بار مسئولیت ما با این اعتماد زیاد میشود و ما با مسئولیت پذیری و تلاش خود می‌توانیم الگوی مناسبی برای تمامی دانشجویان دختر باشیم.

دکتر زینل پور در پایان سخنان خود طرح پیشنهادی شورای مشورتی را مطرح کرد و گفت: وجود این شورا می‌تواند دغدغه بانوان را بشناسد لذا از همکارانی که تمایل حضور در این شورا را دارند خواهشمندم اسامی خود را طریق ایمیل یا پیامک اعلام کنند.

معاون اداری مالی دانشگاه یزد نیز با تبریک روز مادر با بیان اینکه روز زن از ۳ جنبه برای ما ایرانیان حائز اهمیت است گفت: یکی از این ابعاد بعد مذهبی است، میلاد حضرت فاطمه از آن جهت روز زن نامیده شده که این بانوی بزرگوار الگوی تمامی بانوان جهان اسلام است.

وی با اشاره به کتاب فاطمه.؛فاطمه است نوشته دکتر شریعتی گفت: این کتاب ابعاد مختلف یک زن نمونه را مطرح کرده است.

دکتر غلام نژاد گفت: بعد دوم از دیدگاه بین المللی است. روز ۸مارس یا همان ۱۷ اسفند به خاطر نقش زنان در استیفای حقوق اجتماعی شان روز جهانی زن نام گرفته است.

بعد سوم را دکتر غلام نژاد بعد ملی و ایرانی دانست و گفت: روز ۵ اسفند در فرهنگ ایران باستان روز زن و زمین بیان شده است.

وی در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد: تمامی مردان و زنان، حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) را الگوی خود قرار دهند.

گفتنی است اجرای گروه تواشیح ثامن الحجج و گروه طنز شویزدی‌ها و اهدای کارت هدیه به قید قرعه به کارمندان از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.


( ۱۴ )