درراستای گسترش همکاری‌های بین‌المللی، استادان دانشگاه فلورانس ایتالیا به استان یاسوج سفر می‌کنند

۲۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۹ کد : ۲۹۹۵۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۷۳
سرپرست دفترهمکاری‌های بین‌المللی دانشگاه یاسوج گفت: دو تن از استادان دانشگاه فلورانس ایتالیا در راستای گسترش فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه یاسوج به این دانشگاه سفر می‌کنند.
درراستای گسترش همکاری‌های بین‌المللی، استادان دانشگاه فلورانس ایتالیا به استان یاسوج سفر می‌کنند

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علی کاظمی با اعلام این خبر گفت: پس از امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی و فرهنگی میان دانشگاه یاسوج و دانشگاه فلورانس ایتالیا که در اواخر سال میلادی گذشته صورت گرفت، برای تعیین جزئیات محور همکاری‌ها و اجرائی کردن این تفاهم‌نامه دو نفر از استادان برجسته دانشگاه فلورانس به نام‌های «پروفسور روسو» و «پروفسور ماسکولو» اوایل اردیبهشت سال ۹۶ به دانشگاه یاسوج سفر خواهند کرد.

وی ادامه داد: در جریان این سفر قرار است سمیناری نیز در دانشگاه یاسوج توسط پروفسور ماسکولو ارائه شود.

دکتر کاظمی بیان داشت: در چهارچوب همین تفاهم‌نامه، در تابستان سال آینده دو تن از استادان دانشگاه یاسوج به دعوت دانشگاه فلورانس برای شرکت در کارگاه آموزشی به ایتالیا خواهند رفت.

سرپرست همکاری های بین المللی دانشگاه یاسوج از رایزنی برای افزایش تعداد اعضای هیئت علمی جهت حضور در ایتالیا خبر داد و اذعان داشت: این کارگاه‌های آموزشی در جهت آموزش آخرین دست‌یافته‌های علمی که در دنیا تدریس می‌شود انجام خواهد گرفت.

وی از برخی اعضای هیئت علمی دانشگاه یاسوج که در مراحل مختلف این تفاهم‌نامه از جمله فراهم کردن زمینه، و اجرایی کردن آن از هیچ تلاش و کوششی دریغ نورزیده‌اند، تشکر کرد و اظهار داشت: این دفتر آمادگی دارد با دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور که اعضای هیئت علمی دانشگاه یاسوج با آن‌ها همکاری می‌کنند، وارد مذاکره شود و بعد از رایزنی و امضای تفاهم‌نامه همکاری، روابط خود را با این دانشگاه‌ها و مراکز علمی گسترش دهد.