برگزاری کارگاه گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی در مجتمع آموزش عالی بم

۲۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۹ کد : ۲۹۹۴۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۰۹
کارگاه گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی با تاکید بر بیمه و تامین اجتماعی با حضور دکتر محمدعلی نورالهی رئیس مجتمع ، دکتر احمد شیرخانی معاون آموزشی و پژوهشی و دانشجویی ، حجت الاسلام والمسلمین محسن مظاهری مسئول نهاد رهبری مجتمع ، دکتر عظیم زاده مشاور معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی کشور، خالقی رئیس اداره تامین اجتماعی بم و جمع کثیری از استادان و کارکنان و دانشجویان مجتمع در تالار بسطامی برگزار شد.
برگزاری کارگاه گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی در مجتمع آموزش عالی بم

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این کارگاه دکتر مریم ضیاآبادی عضو هیئت علمی مجتمع و استاد دانشکده گردشگری با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی چیست و چگونه می توانیم اقتصادمان را مقاوم کنیم گفت: کشور ما دارای منابع غنی از لحاظ انرژی، دریا، جنگل، معادن، زمین می-باشد پس اقتصاد ما اقتصاد ریاضتی نیست بلکه اقتصاد مقاومتی می باشد یعنی با تکیه بر منابع داخلی می توانیم اقتصادمان را مقاوم کنیم.

دکتر ضیا آبادی با بیان اینکه رکن اساسی اقتصاد مقاومتی تولید داخلی است، گفت: چنانچه تولید داخلی به بهترین شکل ایجاد شود و همه وارد صحنه شوند و فضا به صورت مساوی و عادلانه تقسیم شود به اقتصاد مقاومتی خواهیم رسید و در پی آن نرخ بیکاری کم، درآمد زایی بیشتر، تورم و گرانی مهار و عدالت برقرار می شود در نتیجه امنیت اجتماعی بالا می رود.

در ادامه دکتر عظیم زاده مشاور معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی کشور با بیان اینکه چگونه می توانیم در برابر فشارها و شک های اقتصادی مقاوم باشیم و تاب بیاوریم گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند اقتصاد ما باید اقتصادی باشد که در شرایط فشار، خصومت و دشمنی و در شرایط تحریم ها روی پای خودش بایستد و به رشد و شکوفایی خود ادامه دهد.

وی خاطر نشان کرد: استفاده از مارک های داخلی یکی از اساسی ترین بخش های اقتصاد مقاومتی است و مشارکت عمومی در این بخش خیلی مهم است.

دکتر عظیم زاده گفت: یکی از نقاط ضعف تولیدی های کشور ما این است که با استفاده از مارک های خارجی تولیدات خود را به فروش می رسانند و این یک ضعف بزرگ محسوب میشود در حالی که کیفیت بسیاری از تولیدات داخلی ما نسبت به اجناس خارجی خیلی بهتراست و تعویض مارک مغایر با اقتصاد مقاومتی است.

 

 

 


( ۱ )