پانزدهمین جلسه کارگروه صندوق¬های پژوهش و فناوری غیر دولتی تشکیل شد

۲۳ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۶:۳۸ کد : ۲۹۹۳۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۸۸۴
پانزدهمین جلسه کارگروه صندوق¬های پژوهش و فناوری غیر دولتی به ریاست وزیر علوم و با حضور اکثریت اعضا برگزار شد.
پانزدهمین جلسه کارگروه صندوق¬های پژوهش و فناوری غیر دولتی تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر بهزاد سلطانی دبیر کارگروه صندوقهای پژوهش و فناوری غیر دولتی با ارایه گزارشی از عملکرد ۱۶ ماهه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری غیر دولتی ذیل ماده ۴۴ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و نظام مالی کشور از حضور همدلانه، صمیمی و همفکری تمامی اعضای کارگروه و نیز حمایت های وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان ریاست کارگروه قدردانی کرد.

 

رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی و دبیر کارگروه صندوقهای پژوهش و فناوری غیر دولتی گفت: در صورتی که تلاش برای جذب سهامدار در صندوق های استانی، متمرکز بر سرمایه گذاری خطرپذیر باشد، صندوق نوآوری و شکوفایی برای تادیه سهام با رعایت اکثریت سهام بخش خصوصی آمادگی دارد.

تغییرات پیشنهادی در مورد اساسنامه و آیین‌نامه اجرایی کارگروه در راستای تسهیل فعالیت و توسعه صندوق‌های پژوهش و فناوری از موضوعاتی بود که در این نشست مورد بررسی اعضای کارگروه قرار گرفت.

ارائه جلسه گزارشی از جلسه دبیرخانه کارگروه صندوقهای پژوهش و فناوری غیر دولتی با صنایع برتر و مدیران ارشد استان همدان، و به میزبانی پارک علم و فناوری همدان از موضوعات مطرح در پانزدهمین جلسه کارگروه صندوقهای پژوهش و فناوری غیر دولتی بود.

گفتنی است از میان صندوق های پژوهش و فناوری غیر دولتی، تعداد ۱۶ صندوق با محدوده فعالیت استانی و تعداد ۶ عدد با مشارکت کامل بخش خصوصی تشکیل شده اند. این صندوقها در مجموع به میزان ۹۵۴ میلیارد ریال سرمایه ثبتی از مشارکت بخش خصوصی و دولتی تادیه می کنند. در حال حاضر میزان کل سرمایه ثبتی تادیه شده در صندوقهای استانی در حال گسترش بوده که به ۳۸۴ میلیارد ریال رسیده است.

بر اساس این گزارش، کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری در چارچوب جدید فعالیت خود به طور متوسط یک جلسه ماهانه داشته و به ۱۶ صندوق پژوهش و فناوری جدید، مجوز فعالیت اعطا کرده است که با در نظر گرفتن فعالیت سایر صندوق های موجود، تعداد این صندوق ها در کشور به ۳۴ صندوق می رسد.