کسب مدال برنز مسابقات قهرمانی کاراته دانشجویان دختر توسط دانشجوی دانشگاه کوثر

۲۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۲۳ کد : ۲۹۸۹۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۴۰
دانشجوی دانشگاه کوثر موفق به کسب مدال برنز مسابقات قهرمانی کاراته دانشجویان دختر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور شد.
کسب مدال برنز مسابقات قهرمانی کاراته دانشجویان دختر توسط دانشجوی دانشگاه کوثر

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در مسابقات قهرمانی کاراته دانشجویان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور که به مدت سه روز با حضور ۲۸۰ دانشجوی دختر کاراته کار در قالب ۴۲ تیم در دو بخش کومیته و کاتا در سالن ورزشی سلمان فارسی دانشگاه دامغان برگزارشد، سحر سلطانی دانشجوی رشته ریاضی مهندسی و ندا ایزانلو دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر دربخش کومیته به ترتیب در وزن های ۶۸- و ۵۵- کیلوگرم با سایر حریفان به رقابت پرداختند.

براساس این گزارش سحر سلطانی در وزن ۶۸- کیلوگرم پس از غلبه بر حریفانی از دانشگاه‌های بیرجند، رازی کرمانشاه و خوارزمی تهران، در مسابقه قبل از فینال به حریفی از دانشگاه فسا باخت و از راهیابی به فینال این وزن بازماند. وی درادامه برای کسب مدال برنز به مصاف حریفی از دانشگاه شهید مدنی آذربایجان رفت و با اقتدار با نتیجه ۹ بر صفر پیروز میدان شد و مدال برنز مسابقات را بر گردن آویخت.

همچنین در پایان این مسابقات در مجموع دو بخش کاتا و کومیته دانشگاه رازی کرمانشاه به مقام قهرمانی دست یافت و دانشگاه‌های خوارزمی تهران و باهنر کرمان به ترتیب حائز مقام های دوم و سوم شدند.

گفتنی است مسابقات کاراته به عنوان یکی از رشته‌های غیر المپیادی در سال‌های فرد به صورت کشوری و متمرکز برگزارمی‌شود.

کلید واژه ها: کوثر


( ۱ )