امام جمعه بندرعباس: کمک کردن به دانشگاه‌ها باعث شکوفایی و رشد هر چه بیشتر جامعه می‌شود

۲۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۷ کد : ۲۹۸۸۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۵۳
امام جمعه بندرعباس گفت: کمک کردن به دانشگاه‌ها باعث شکوفایی و رشد هر چه بیشتر جامعه می‌شود .
امام جمعه بندرعباس: کمک کردن به دانشگاه‌ها باعث شکوفایی و رشد هر چه بیشتر جامعه می‌شود

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، آیت الله نعیم آبادی اظهار داشت: زکات فقط برای فقرا نیست و خمس هم مورد ویژه و منحصر به‌فردی ندارد.

به گفته وی، اگر مومنی که هزاران میلیارد تومان ثروت دارد، خمس و زکات خود را پرداخت کند دانشگاه‌های ما دیگر مشکلی ندارند.

وی با بیان اینکه یکی از مناسک فلاح و رستگاری پرداخت زکات است، اظهار داشت: اگر چشمه‌های ثابت جاری شود، تمام مشکلات حل خواهد شد و بهترین دانشگاه برای جوانان مملکت خواهیم ساخت.

امام جمعه بندرعباس در ادامه زکات و خمس را واجب اعلام کرد و تصریح داشت: مردم ما باید با پرداخت خمس، باور و ایمان خود را محکم کنند و بدون خمس در ایمان فرد مشکل ایجاد می‌شود.

آیت الله نعیم آبادی با بیان اینکه مشکلات جامعه و اشتغال جوانان به دست خیرین نیکوکار مرتفع می‌شود، افزود: مشکلات جامعه و اشتغال جوانان باید به دست شما خیرین نیکوکار حوزه دانشگاه مرتفع شود و پیوندی محکم بین دانشگاه و خیرین ایجاد شود.

امام جمعه بندرعباس گفت: دولت‌ها به سمت الکترونیکی شدن رفتند و دانشگاه‌ها هم در این مسیر پیشی گرفتند ولی نباید ترافیک در این بخش ایجاد کنیم و بایستی بین علم و کار در جامعه تعادل برقرار کنیم و در کشور تحصیل‌کرده بیکار نداشته باشیم.

وی در خاتمه خاطرنشان ساخت: در هر مقطعی که رسیدگی به دانشگاه‌ها کاهش یافته شاهد بروز مشکلاتی جدی در جامعه بوده‌ایم واگر بتوانیم به کمک یکدیگر دانشگاهی شایسته در استان داشته باشیم، الگوی مناسبی برای دیگر استان‌ها خواهیم بود.

 


( ۱ )