عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست با خیرین دانشگاه ساز : خدمت رسانی خیرین در هرمزگان بی بدیل می باشد

۲۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۹ کد : ۲۹۸۸۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۹۶
نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در نشست با خیرین دانشگاه ساز گفت نقش آموزش و پژوهش در توسعه محیط پیرامون نیاز به بازتعریفی مجدد دارد و اگر بخواهیم در توسعه ملی حرکتی اساسی انجام دهیم به استانداردها و پیش نیازهای توسعه ملی بایستی توجه کامل داشته باشیم
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست با خیرین دانشگاه ساز : خدمت رسانی خیرین در هرمزگان بی بدیل می باشد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد آشوری در ادامه اظهار داشت: دستاورد بزرگ نظام در حوزه آموزش و‌پژوهش بی بدیل می باشد، ولی برای ارتقای وضع موجود باید کاستی های نظام آموزشی کشور را برطرف کرد از جمله اینکه طرح آمایش نظام عالی کشور که توسط دولت بنیانش گذاشته شد باید مورد حمایت قرار گیرد.

دکتر آشوری تصریح کرد: نظام آموزشی ما باید به سمت واقع نگری حرکت کند زیرا هر استانی در این کشور مزیت نسبی خود را دارد و براساس چارچوب سند منطقه ای و جهت گیری مبتنی بر نیاز محلی تأسیس برخی رشته ها در برخی استان ها ضروری است

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر می رسد که تشکیل شورای هماهنگی آموزش عالی در استان ها یک خلا است که باید آن را پرکرد زیرا در بعضی از مناطق به دلیل رقابت بین دانشگاه های مختلف، تاسیس رشته ها از حرکت نامتعارفی برخوردار می باشد.

محمد آشوری گفت: این استان مزیت های بسیاری دارد و اگر تناسبی بین آموزش و بازار کار ایجاد نشود خلا همچنان وجود خواهد داشت و هزینه های آموزشی در استان ها افزایش می یابد و بهره آموزشی کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه نهضت سخت افزاری که در حوزه خدمت رسانی توسط خیرین انجام شده است بی بدیل است، افزود: حوزه شاخص های ورزشی و ساخت بناهای ورزشی بسیار مهم و تکمیلی می باشد.

دکتر آشوری در خاتمه خاطرنشان ساخت: حضور خیرین حوزه دانشگاه در استان هرمزگان و در کشور یک اصل مهم می باشد و ما به آن افتخار می کنیم و آن را یک حرکت مهم در جهت آبادانی هرمزگان می دانیم.