امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه فناوری های نوین سبزوار با مرکز فنی و حرفه ای سبزوار

۲۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۷ کد : ۲۹۸۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۱۱
در راستای ایجاد زمینه های لازم جهت حضور فعال دانشجویان در فعالیت های کارآفرینی تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه فناوری های نوین سبزوار با مرکز فنی و حرفه ای سبزوار منعقد شد.
امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه فناوری های نوین سبزوار با مرکز فنی و حرفه ای سبزوار

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، پیرو جلسات مشترک معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه با مسئولان فنی و حرفه ای سبزوار و بررسی امکانات و درخواست های دو طرف، تفاهم نامه همکاری بین دو اداره منعقد شد.

در ابتدای جلسه معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه گفت: مهارت آموزی و اشتغالی زایی راه کاری مناسب جهت توسعه نیروی انسانی ورشد اقتصادی است که با نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی و کارآفرینی دربین دانشجویان می توان به این مهم دست یافت.

دکتر صادقی فر گفت: ارتباط گسترده دانشگاه با صنعت، تمرین تولید توسط دانشجویان و در نهایت کارآفرینی و اشتغال زایی از اهداف متعالی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار است که امیدواریم با انعقاد این تفاهم نامه تا حدودی محقق شود.

مهندس فرزامی معاون مرکز فنی و حرفه ای سبزوار نیز در این جلسه یکی از رسالت های این مرکز را اجرای آموزش های مهارتی در بخش های صنعتی و تولیدی به منظور ارتقای مهارت نیروی انسانی در این حوزه نامید و گفت: مراکز فنی و حرفه ای حلقه ارتباط دانشگاه ها با صنعت و جامعه اند و هدف اصلی این مرکز ارتقای سطح مهارت وتوانمند سازی جوانان می باشد.

وی آموزش های فنی و حرفه ای را تکمیل کننده دانش فردی شاغلان در صنعت برشمرد و گفت: باید تلاش کنیم تا بهره گیری از کلیه ظرفیت های موجود زمینه تلاش کسب و کار را فراهم آوریم و در این میان آموزش نیروی انسانی از جایگاه ویژه ای برخوردار است و انعقاد این تفاهم نامه ها می تواند در ایجاد زمینه های لازم جهت حضور فعال دانشجویان در فعالیت های کارآفرینی و اقتصادی موثر باشد.

ایجاد زمینه مشارکت استادان فنی دانشگاه در برگزاری دوره های آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه ای، همکاری در تعریف و تدوین سرفصل دوره های مورد نیاز دانشجویان و در اختیار قرار دادن فضای آموزشی برای برگزاری دوره های مشترک از تعهدات دانشگاه بود.

گفتنی است ارائه دوره های آموزشی مطابق با سرفصل های سازمان و صدور گواهینامه براساس توافقات به عمل آمده، استفاده از کارگاه ها، امکانات و تجهیزات مرکز توسط دانشجویان و برگزاری کارگاه ها با تخفیف دانشجویی نیز از جمله تعهدات مرکز فنی و حرفه ای در این تفاهم نامه بود.