مسابقات کاراته دانشجویان دختر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور در دانشگاه دامغان برگزار شد

۲۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۵ کد : ۲۹۸۸۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۵۸
مسابقات کاراته دانشجویان دختر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه دامغان از ۱۸ تا ۲۱ اسفند ماه سال جاری با حضور ۲۸۰ دانشجوی دختر کاراته کار در قالب ۴۲ تیم در دو بخش کومیته و کاتا در سالن ورزشی سلمان فارسی دانشگاه برگزار شد.
مسابقات کاراته دانشجویان دختر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور در دانشگاه دامغان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در مراسم افتتاحیه این مسابقات دکتر احمدی معاون دانشجویی دانشگاه دامغان ضمن عرض خیر مقدم به شرکنندگان و مدعوین به معرفی اجمالی دانشگاه و توانمندی های آن پرداخت.

در ادامه دکتر محمد پورکیانی، مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان از افزایش سرانه فضای ورزش دانشجویی از یک متر به یک و نیم متر تا پایان برنامه ششم خبرداد.

بنابر تقویم اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان و پیشنهاد میزبانی از سوی چند دانشگاه، با توجه به پتانسیل ساختاری مناسب جهت برگزاری مسابقات و همچنین سابقه برگزاری شایسته دهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر (سال ۱۳۸۸)، دانشگاه دامغان به عنوان میزبان مسابقات کاراته دانشجویان دختر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور انتخاب شد.

مرتضی دارابیان دبیر اجرایی این دوره از مسابقات به حضور بی نظیر دانشگاه ها و ورزشکاران ملی‌پوش دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: با حضور داوران و عوامل فنی فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران این مسابقات در سطح کیفی و فنی شایسته‌ای برگزار شد.

پس از دو روز رقابت تیم‌های دانشگاه رازی کرمانشاه، دانشگاه خوارزمی و دانشگاه شهید باهنر کرمان به ترتیب مقام‌های اول تا سوم مسابقات را کسب کردند.

گفتنی است مسابقات کاراته به عنوان رشته های غیرالمپیادی در سال‌های فرد به صورت کشوری و متمرکز برگزار می‌شود.

 


( ۱ )