پیام رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به مناسبت روز بزرگداشت شهدا

۲۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۷ کد : ۲۹۸۷۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۰۶
دکترمحمدجواد آروین رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به مناسبت روز بزرگداشت شهدا پیامی صادر کرد.
پیام رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به مناسبت روز بزرگداشت شهدا

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درپیام دکترآروین آمده است:

شهدا، مشعل‌‌داران پیروزی و آزادی و استقلال کشورند و حق بزرگ آنان بر گردن ملت، بسی عظیم است.

ما معتقدیم همه دستاوردهای انقلاب اسلامی و عزت و امنیت امروز کشور، مرهون مجاهدت و جانفشانی شهیدان است که با بذل جان خود در راه دفاع از اسلام و حراست از مرزهای کشور، به عالی ترین مقام و درجه نزد خدای خود دست یافتند و به برکت شهدای انقلاب و دفاع مقدس است که امروز، ایران اسلامی درعرصه‌های علمی ملی و بین المللی بر قلل رفیع و منیع افتخار ایستاده است.

لذا ضمن آنکه به داشتن چنین اسطوره هایی افتخار می‌ کنیم و بر خود می بالیم، آرمان‌ های آنان را همواره هدایت گر راه خویش می دانیم. شهیدان مظهر هدف و تلاش و تداوم اند و نظام جمهوری اسلامی، امروز امانت شهیدان است. بر ماست که یاد حقیقت و خاطره‌ شهادت را زنده نگه داریم و در جهاد علمی خود استوار بمانیم.

شهادت رهایی انسان برای نیل به سرچشمه نور و نزدیک شدن به هستی مطلق است؛ احیا، حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی، زنده نگه داشتن یاد شهیدان و حفظ آثار آنان، تجلیل و تکریم از خانواده های معظم شهیدان، از مهمترین رسالت های دانشگاهیان است.

با امید به اینکه ما دانشگاهیان با بهره گیری از خرد جمعی و اتحاد و همدلی درعرصه‌های مختلف، پاسدار واقعی ارزش‌ها و اهداف نظام مقدس اسلامی بوده و با عمل به دستورات و احکام الهی، الگویی شایسته برای آحاد ملت به شمار آییم و به راستی قدردان شهیدان و خانواده معظم آنان باشیم.