دیدار معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با سفیر ایران در اتریش

۲۱ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۶:۴۵ کد : ۲۹۸۵۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۱۸۷
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سفر به اتریش با دکترعبادالله مولایی سفیرکشورمان در اتریش دیدار و گفتگو کرد.
دیدار معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با سفیر ایران در اتریش

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در دیدار دکتروحید احمدی با سفیر کشورمان در اتریش، وی به سابقه خوب همکاری های علمی و پژوهشی بین دو کشور ایران و اتریش اشاره کرد و گفت: در اروپا ۴ کشور ایتالیا، فرانسه، آلمان و اتریش بیشترین تعاملات علمی و فناوری را با ایران دارا هستند و اتریش دارای تعاملات تاریخی در حوزه علم و فناوری کشورمان است.

وی همچنین به نقش سفارت جمهوری اسلامی ایران در اتریش برای تسهیل در تعاملات و ارتباطات علمی بین المللی اشاره کرد و افزود: در زمینه های انتقال و مشارکت در خلق فناوری، سفارت خانه ها می توانند نقش مهم و سازنده ای داشته باشند که در این راستا سفارت کشورمان در اتریش تواند در سطج تعاملات علمی بین دانشگاهیان و دانشمندان دوکشور را تقویت و ارتقا دهد.

بر اساس این گزارش دراین دیدار دکترعبادالله مولایی سفیرجمهوری اسلامی ایران در اتریش به سابقه همکاری های علمی و دانشگاهی بین ایران و اتریش اشاره کرد و گفت: در زمینه همکاری های بین دانشگاه های بزرگ ایران با دانشگاه های کشور اتریش ارتباطات خوبی وجود دارد و سفارت ایران در اتریش تلاش می کند زمینه همکاری بین دانشگاه های ایران با دانشگاه ها و مراکز علمی اتریش را فراهم کند.

وی همچنین یکی دیگر از برنامه های سفارت جمهوری اسلامی ایران در اتریش را تسهیل جذب سرمایه گذاری خارجی و انتقال فناوری از کشور اتریش به ایران عنوان کرد.


( ۱ )