بازدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی از دانشگاه خوارزمی

۲۱ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۴ کد : ۲۹۸۳۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۳۲
به دعوت دکترمحمدعلی سبحان اللهی رئیس دانشگاه خوارزمی، چندتن از مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی از جمله دکتر عارف به دانشگاه خوارزمی آمدند تا از نخستین مؤسسه آموزش عالی کشور بازدید کنند .
بازدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی از دانشگاه خوارزمی

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، ابتدا دکتر سبحان اللهی از تاریخ پرافتخار دانشگاه؛ نقش آن در توسعه آموزش عالی کشور؛ آمادگی دانشگاه برای ورود به یکصدمین سال تأسیس آن گزارشی ارائه کرد و سپس به بیان مشکلات و کمبودهای دانشگاه پرداخت.

پس ازآن دکتر بیژن عبداللهی رئیس شورای مرکزی انجمن اعضای هیئت علمی دانشگاه خوارزمی به بیان مشکلات صنفی استادان بویژه استادان پیشکسوت و بازنشسته و همچنین موضوع مهم یکپارچگی دانشگاه پرداخت و پیشنهاد کرد که مجلس از توان علمی و نظری استادان این دانشگاه بهره ببرد.

سپس دکتر عارف و دیگر نمایندگان حاضر در جلسه، ضمن ابراز خوشحالی از حضور در قدیمی ترین دانشگاه ایران و تأکید بر اهمیت و جایگاه ویژه این دانشگاه در آموزش عالی کشور، ابراز امیدواری کردند که در امور علمی، نظری و مشورتی بویژه در مرکز پژوهش های مجلس، از توان علمی دانشگاه خوارزمی بهره ببرند و همچنین برای حل مشکلات دانشگاه در کمیسیون های مربوط کمک کنند.

دکتر عارف افزود: یکپارچگی دانشگاه در تهران و کرج باید حفظ شود و از پیشرفت هایی که در زمان ریاست دکتر سبحان اللهی در دانشگاه صورت گرفته خوشحال هستیم.

گفتنی است در این نشست مقرر شد دکتر سیدحسین سراج زاده و دکتر کاویانی به عنوان نمایندگان دانشگاه خوارزمی برای ارتباط با مجلس شورای اسلامی معرفی شوند و با کمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی، به ویژه با فراکسیون امید همکاری کنند.