اخذ درجه علمی پژوهشی نشریه انگلیسی زبان دانشکده ریاضی دانشگاه یزد

۲۱ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۳ کد : ۲۹۸۳۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۷
نشریه انگلیسی زبان دانشکده علوم ریاضی دانشگاه یزد با عنوان ساختارهای جبری و کاربردهای آن Algebraic Structures and Their Applications (ASTA) در نشست اخیر کمیسیون نشریات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موفق به اخذ درجه علمی پژوهشی شد.
اخذ درجه علمی پژوهشی نشریه انگلیسی زبان دانشکده ریاضی دانشگاه یزد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سعید علیخانی عضو هیئت علمی دانشکده علوم ریاضی و مدیر مسئول این نشریه با اعلام این خبر گفت: نشریه ساختارهای جبری و کاربردهای آنکه اولین نشریه انگلیسی زبان دانشگاه یزد است از سال ۱۳۹۲ آغاز به کار کرد و تا کنون چهار شماره آن به چاپ رسیده و شماره پنجم آن نیز در حال تکمیل شدن است.

وی افزود: سردبیر این نشریه دکتر محمد علی ایرانمنش از اعضای هیئت علمی بخش ریاضی محض دانشکده علوم ریاضی دانشگاه یزد و اعضای هیئت تحریریه آن از افراد بسیار برجسته علمی در گرایش های مربوط به این نشریه، همچون نظریه گروه ها، نظریه حلقه و مدول، ساختارها و ابرساختارهای جبری، نظریه گراف و ترکیبیات، نظریه کدگذاری از داخل و خارج کشور هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر شش نفر از اعضای هیئت تحریریه این نشریه از استادان برجسته خارجی و ۹ نفر از استادان برجسته داخلی هستند که در نظر است به زودی اعضای هیئت تحریریه (بالاخص خارجی) افزایش یابد.

وی باشاره به آدرس سایت این نشریه http://as.yazd.ac.ir/ یادآور شد: این نشریه سالانه دو شماره منتشر می‌شود و مقالات پژوهشی را پس از ارزیابی و پیشنهاد مثبت حداقل دو تا سه داور و پذیرش ادیتور مربوط آن مقاله و نهایتاً پذیرش سردبیر آن مقاله مورد پذیرش قرار می‌دهد.