آغاز سومین رویداد استارتاپ ویکند شهر هوشمند بندرعباس

۲۱ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۲ کد : ۲۹۸۲۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۳۹
سومین رویداد استارتاپ ویکند شهر هوشمند بندرعباس آغاز شد.
آغاز سومین رویداد استارتاپ ویکند شهر هوشمند بندرعباس

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان در این زمینه با اشاره به مسئولیت پارک علم و فناوری در حمایت از افراد صاحب ایده و توسعه فناوری گفت: در استان هرمزگان اقدام به برگزاری رویدادهای کارآفریننی از جمله استارتاپ ویکند کرده ایم که امسال موضوع این رویداد به شهر هوشمند اختصاص یافته است.

به گفته وی، این رویداد به مدت سه روز برگزار می شود و شرکت کنندگان با الفبای کسب و کار و نحوه ورود به بازار و تیم داری آشنا می شوند.

دکترفتی ابراز امیدواری کرد: با پایان این رویداد بتوان از ایده هایی که قابلیت اجرایی در استان هرمزگان داشته باشند حمایت کرد.

حسین رئیسی مدیر مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان نیز در تشریح این رویداد گفت: در این رویداد حدود ۱۰۰ نفر علاقه مند به حوزه کار آفرینی و افراد صاحب ایده حضور دارند که با کمک مربیان حرفه ای آموزش می بینند.

وی با بیان اینکه از بین ایده های مطرح شده و پس از انتخاب خود شرکت کنندگان، ۱۰ ایده منتخب معرفی و همه شرکت کنندگان با تشکیل تیم روی این ایده ها کار می کنند، گفت: با نظر شرکت کنندگان ایده های پارکینگ هوشمند، مشتا، جیک ثانیه، اسمارت باس، گرین هووس، کلایب، آی گرامر، انلاین دکور، سرعت گیر هوشمند و گالری هوشمند انتخاب شدند.

به گفته وی، تیم های برگزیده این رویداد پس از داوری و رای گیری انتخاب می شوند.

در مراسم آغازین این رویداد مهدی عسکری زاده مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان نیز با اشاره به ضریب نفوذ آی سی تی در دنیا گفت: ایران به نسب میانگین جهانی فاصله زیادی دارد که لازم است به سرعت به سمت فناوری های روز دنیا حرکت کنیم.

وی همچنین از آمادگی این مجموعه در حمایت از ایده های استارتاپی گفت: در این مسیر با سه شتابدهنده نیز مذاکراتی صورت داده ایم که امیدواریم با استقرار آنها این روند سرعت یابد.

گفتنی است این رویداد به مدت سه روز با حضور افراد صاحب ایده و علاقه مندان به کسب و کار در حال برگزاری است.