دکتر رستمی ابوسعیدی :استان هرمزگان بعد از استان فارس، دومین استان از لحاظ جذب کمک های خیرین و مردمی می باشد

۲۰ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۵ کد : ۲۹۸۱۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۸۰
دکتر علی اصغر رستمی ابوسعیدی در نشست با خیرین دانشگاه ساز در استان هرمزگان با بیان اینکه در دورترین نقاط کشور واحد دانشگاهی داریم، گفت: مشکلات مالی یکی از مشکلات اساسی می باشد که با آن روبرو هستیم و طبیعتاً با شهریه کمی که از دانشجویان می گیریم نمی توانیم این مشکلات را مرتفع کنیم.
دکتر رستمی ابوسعیدی :استان هرمزگان بعد از استان فارس، دومین استان از لحاظ جذب کمک های خیرین و مردمی می باشد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتررستمی ابوسعیدی اظهارداشت:: نمی توانیم شهریه ها را افزایش بدهیم چرا که وضعیت مالی دانشجویانی که در دورترین نقاط کشور هستند مناسب نمی باشد.

رئیس دانشگاه پیام نور کشورافزود: استان هرمزگان بعد از استان فارس دومین استان از لحاظ جذب کمک های خیرین و مردمی می باشد که جای بسی خرسندی است و نشان می دهد که مردم هرمزگان به ارتقای سطح علمی استان خود اهمیت می دهند و در این راه از هیچ کمکی دریغ نمی کنند.

دکتر رستمی ابوسعیدی با بیان اینکه خیرین بیش از ۸۰ میلیارد ریال به دانشگاه پیام نور کمک کرده اند، گفت: خیرین بالغ بر ۳ میلیون مترمربع زمین به دانشگاه پیام نور اهدا کرده اند و پرداخت هزینه های تامین جهیزیه و کمک به ازدواج دانشجویی را نیز تقبل کرده اند.

دکتر رستمی ابوسعیدی با بیان اینکه ۷۰ درصد بودجه دانشگاه های کشورهای دیگر از محل کمک های خیرین تامین می شود، اظهار داشت: در حال حاضردانشگاه پیام نور بیش از ۷۰۰ هزار دانشجو در مناطق محروم دارد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: تعداد ۱۵ رشته کارشناسی ارشد از رشته های تحصیلات تکمیلی به استان هرمزگان اختصاص می دهیم و زیرساخت های لازم آن را نیز فراهمم کرده ایم.

رئیس دانشگاه پیام نور کشور در پایان از خیرین دانشگاه ها قدردانی کرد و افزود: قرار است در سال آینده در موزه ای در تهران، عکس خود خیرین و بناهای کمک کرده آنها را جا نمایی کنیم.

در پایان این مراسم از خیرین دانشگاه پیام نور محمد رضا زاده، سیدعبدالجلیل قاسمی، سیدعبدالله هاشمی، اسماعیل امینایی، امان الله طاهری زاده، خسروانی، سید عبدالجلیل قتالی، ادریس طاهری پور، حسین خلیل نژاد، ایوب زارعی، محمد نورشبهکی، صلاح الدین احمدی، ابراهیم زرهی، محمد کمالی، عباس کمالی، منصور عباسی، حاج محمد ارزانی، شریف ناخدایی، محمد شریف نااخدایی و احمد رستمانی با اهدای لوح سپاس و تندیس قدردانی شد.

گفتنی است مراسم تجلیل از خیرین دانشگاه پیام نور با حضور دکتر علی اصغررستمی ابوسعیدی، رئیس دانشگاه پیام نور کشور، دکتر جاسم جادری استاندار هرمزگان، آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس، دکتر محمد آشوری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و جمع کثیری از خیرین حوزه دانشگاه در هتل همای بندرعباس برگزار شد.