رئیس دانشگاه پیام نور کشور از تاسیس دانشگاه هاب بین المللی در هرمزگان خبر داد

۲۰ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۱:۳۳ کد : ۲۹۸۱۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۰۵
دکتر علی اصغررستمی ابوسعیدی ، رئیس دانشگاه پیام نور کشور در سفر به استان هرمزگان گفت : در بُعد آموزشی در یک سال ونیم گذشته، برای تعداد ۲۷۰ رشته الکترونیکی مجوز گرفته شده است
رئیس دانشگاه پیام نور کشور از تاسیس دانشگاه هاب بین المللی در هرمزگان خبر داد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علی اصغر رستمی ابوسعیدی رئیس دانشگاه پیام نور کشور در نشست با اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور هر مزگان، روسا و مدیران ستادی این دانشگاه با اعلام این خبر اظهار داشت: برای کلیه رشته های حضوری و غیر حضوری از وزارت علوم، مجوز الکترونیکی شدن گرفته شده است..

دکتر رستمی ابوسعیدی در ادامه افزود: مجوز تعداد ۳۴۰ رشته کارشناسی ارشد را گرفته ایم و با این وجود سهم کارشناسی ارشد در استان هرمزگان بسیار ناچیز می باشد که انشالله با تمهیداتی ویژه و افزایش تعداد اعضای هی ئ ت علمی این تعداد رشته کارشناسی ارشد در استان هرمزگان نیز بیشتر شود.

به گفته رئیس دانشگاه پیام نور کشور در بُعد آموزشی کارهای بسیار ارزشمندی انجام شده است و تبدیل وضعیت اس تادان با مشکلاتی همراه بوده که ۹۰ درصد مشکل مامور به تحصیل ها حل شده است.

وی تصریح کرد: در سال جاری ۲۸۵ میلیارد تومان بودجه بند "و" افزایش پیدا کرده و بودجه عمرانی نیز ۳۱۰ میلیارد تومان شده که افزایش بسیار خوبی داشته است.

رئیس دانشگاه پیام نور کشور گفت: برای اولین بار حدود ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه تسهیلات مصوب کرده ایم و در زمینه هایی که در آینده می تواند درآمدزایی کند رقم بسیار قابل توجهی می باشد و نیازمند برنامه ریزی دقیق است.

دکتر رستمی ابوسعیدی افزود: دانشگاه پیام نور استان هرمزگان به عنوان هاب بین المللی در آموزش های بین المللی در کشور شناخته شده است و هرمزگان با گرفتن مجوز این موضوع، افزایش تعداد هیئت علمی را خواهد داشت.

وی در تشریح به تصویب رسیدن هاب بین المللی دانشگاه پیام نور، بیان داشت: این قانون به دانشگاه پیام نور اجازه می دهد تا با همکاری دانشگاه های بین المللی، جذب دانشجو داشته باشد و دانشجویان بتوانند مدرک بین المللی از دانشگاه دریافت کنند.

وی افزود: با توجه به این مجوز می توانیم با کمک واحد بندرعباس، دانشگاه های بین المللی در مناطق مختلفی چون کیش و قشم دایر کنیم.

دکتر رستمی ابوسعیدی تصریح کرد: در برنامه توسعه ششم، دانشجویان خارجی فراوانی برای تحصیل وارد ایران می شوند و نیاز به آموزش فارسی دارند که به این منظور در ماه های گذشته مرکز آموزش زبان فارسی را در دانشگاه پیام نور افتتاح کردیم.

وی افزود: این دانشگاه بیش از ۸۴۰ طرح نیمه تمام داشت که با صرفه جویی همکاران و وام های گرفته شده، بیش از ۲۱۰ طرح در هفته دولت و دهه فجر به بهر ه برداری رسید.

دکتر رستمی ابوسعیدی در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه دانشگاه پیام نور بزرگ ترین دانشگاه دولتی در کشور می باشد، گفت: کارهای بزرگ پژوهشی نیز در کشور انجام شده و این امر باعث شده است که بودجه های خوبی به این استان تخصیص یابد که امید است بودجه مناسبی نیز به دانشگاه پیام نور این استان اختصاص یابد.

رئیس دانشگاه پیام نور کشوردر ادامه گفت: تلاش همه مجموعه این است که بتوانیم پیام نور را در جایگاه والای علمی و پژوهشی خودش ثابت کنیم

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور یک دانشگاه از راه دور می باشد و براساس ساعت حضور، موظفی اعمال می شود، گفت: این دانشگاه متنوع ترین دانشگاه در سطح کشور می باشد و تاکنون تولید ۴ هزار محتوی الکترونیکی و نوشتن ۲۰۰۰ عنوان کتاب را کارنامه خود دارد و ۹ هزار عنوان درسی تالیف نشده نیز داریم که از افراد واجدشرایط در تالیف، ترجمه کتاب و تولید محتوی الکترونیکی دعوت به همکاری می کنیم.

وی تاکید کرد: آموزش جای پژوهش و مقاله را نمی گیرد و کارهای پژوهشی از اولویت بالایی برخوردار می باشند.

دکتر رستمی ابوسعیدی در پایان گفت: دانشگاه پیام نور بزرگ ترین دانشگاه دولتی در کشور می باشد و بیش از ۵۰۰ واحد در سرتاسرایران اسلامی و ۶۴ دفتر نمایندگی در خارج از کشور دارد.