با دستور رئیس جمهور و با حضور وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ،پروژه های دانشگاه فردوسی مشهد افتتاح شد

۱۹ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۹:۳۰ کد : ۲۹۸۰۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۵۴۷
آئین افتتاحیه یادمان شهیدان گمنام و دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد با فرمان رئیس جمهور و باحضور دکترمحمد فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری و دکتر سید ضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی این وزارت در مسجد حضرت زهرا (س) پردیس دانشگاه فردوسی مشهدبرگزار شد.
با دستور رئیس جمهور و با حضور وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ،پروژه های دانشگاه فردوسی مشهد افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، آئین افتتاحیه یادمان شهیدان گمنام دانشگاه فردوسی مشهد با فرمان رئیس جمهور و باحضور دکترمحمد فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری و دکتر سید ضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی این وزارت در مسجد حضرت زهرا (س) درپردیس دانشگاه فردوسی مشهدبرگزار شد.

در این مراسم دکتر روحانی رئیس جمهورکشورمان از طریق ویدئو کنفرانس ضمن تشکر از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: توسعه فضاهای آموزشی جمهوری اسلامی و کسب رتبه اول در شتاب رشد علمی موجب مباهات و افتخار همه ملت ایران است.

وی افزود: این راه را باید با حرکت سریع ادامه دهیم تا به همه قله های علم دست یابیم.

دکتر روحانی در خصوص ساخت یادمان شهدای دانشگاه فردوسی مشهد گفت: طرح هنری یادمان شهیدان گمنام در دانشگاه فردوسی مشهد بسیار زیبنده آن شهیدان است.

وی در ادامه برای افتتاح این دو پروژه خطاب به وزیر علوم بیان کرد: بسم الله الرحمن الرحیم با توکل بر خدای متعال، با یاد و نام شهیدان و توجهات خاصه ولی عصر ارواحنا فداه، طرح یادمان شهیدان گمنام و دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد را افتتاح بفرمایید.

در پایان مراسم از طراحان و مجریان یادمان شهیدان گمنام با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است این مراسم با حضور دکترمحمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر سید ضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و سایر مسئولان نهادها و سازمان های استان خراسان رضوی و همچنین مدیران دانشگاه فردوسی مشهد در محل یادمان شهیدان گمنام این دانشگاه و اهدای گل و ادای احترام به دو شهید مدفون در این مکان به پایان رسید.