وزیر علوم ازساخت ۲ میلیون متر مربع فضای دانشگاهی در دولت تدبیر و امید خبرداد

۱۹ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۹:۲۷ کد : ۲۹۸۰۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۱۱۰
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بیش از دو میلیون متر مربع فضای آموزشی، رفاهی، کارگاهی و آزمایشگاهی در دانشگاه‌های کشور در دوره دولت تدبیر و امید ساخته شده است.
وزیر علوم ازساخت ۲ میلیون متر مربع فضای دانشگاهی در دولت تدبیر و امید خبرداد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد فرهادی در آیین افتتاحیه یادمان هنری شهدا گمنام و دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد، اظهار کرد: شتاب رشد علمی ایران در سال ۲۰۱۶ اول شد و پس از آن روسیه و چین قرار گرفتند.

وی در ادامه با بیان اینکه دانشگاه فردوسی مشهد با قدمت ۶۷ ساله به عنوان سومین دانشگاه دیرینه کشور محسوب می‌شود، گفت: این دانشگاه با بیش از ۸۰۰ عضو هیئت علمی، ۲۳ هزار دانشجو ایرانی و ۱۵۰۰ دانشجوی غیر ایرانی از ۲۰ کشور جهان، به عنوان قطب علمی شرق کشور محسوب می‌شود.

وزیر علوم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افتتاح دانشکده علوم ورزشی در دانشگاه فردوسی، تاکید کرد: دانشکده علوم ورزشی با هزینه ۱۲ و نیم میلیارد تومان، به مساحت دو هزار متر مربع و در سه طبقه به مدت یک سال ساخته شده است.این دانشکده دارای ۱۷ کلاس درسی، سالن سمینار و چهار آزمایشگاه تخصصی است.

دکترفرهادی ادامه داد: یادمان هنری شهدای گمنام دانشگاه فردوسی نیز با مساحت ۲۵۰ متر مربع در دو طبقه با الهام از معماری سنتی اسلامی ایرانی بنا شده و در این بنای زیبا با استفاده از رنگ خالص سفید و فیروزه‌ای سعی شده است که اصالت گذشته معماری اسلامی ایرانی و خراسانی حفظ شود.

وی افزود: سادگی، خلوص، عروج از خاک و افلاک و توجه به دوصفت زنده و شاد بودن شهدا که در قرآن اشاره شده است، به صورت کاملاً هنرمندانه و الهام بخش در این بنا ارائه شده و به زودی در طبقه زیرین این بنا، فضای ۳۰۰ متر مربعی به گنجینه ایثار اضافه می شود.