اداره کارآفرینی و اشتغال دانشجویان دانشگاه خوارزمی آغاز به کار کرد

۰۹ مهر ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۷ کد : ۲۹۸۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۳
مراسم افتتاحیه اداره کارآفرینی و اشتغال دانشجویان دانشگاه خوارزمی با حضور سرپرست  این دانشگاه   و دکتر اللهیاری مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی دانشگاه های کشور در پردیس کرج این دانشگاه برگزار ش...
اداره کارآفرینی و اشتغال دانشجویان دانشگاه خوارزمی آغاز به کار کرد
مراسم افتتاحیه اداره کارآفرینی و اشتغال دانشجویان دانشگاه خوارزمی با حضور سرپرست  این دانشگاه   و دکتر اللهیاری مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی دانشگاه های کشور در پردیس کرج این دانشگاه برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،  در این مراسم دکتر اللهیاری با اشاره به اهمیت و ضرورت مبحث کارآفرینی اظهار امیدواری کرد که طی سال های آتی بتوانیم شاهد خروجی قابل ملاحظه ای از توان کارآفرینان دانشگاهی باشیم.
مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینان با اشاره به تدوین آئین نامه ای که طی سال های اخیر تهیه و به دانشگاه های سراسر کشور ارسال شد، اظهار داشت از آنجا که نهاد آموزش عالی درکشور متولی واقعی اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه ها نیست. اما نقش مهمی در احیای توانمندی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی دارد. 
وی تأسیس شرکت¬های دانش بنیان را یکی از مهمترین اهداف کارآفرینی در دانشگاه ها عنوان کرد و خاطرنشان ساخت اگر حداکثر، 10درصد فارغ التحصیلان و دانشجویان به این سمت حرکت کنند می توان گفت کار بزرگی انجام شده است 
در پایان دکتر اللهیاری گفت: از آنجایی که یکی از مخاطبان اصلی کارآفرینی اعضای هیات علمی دانشگاه ها هستند لازم است دوره های آموزشی کارآفرینی برای ایشان تدارک و برنامه ریزی شود.