نشست فرمانده نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران با هیئت رئیسه و مدیران دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد

۱۸ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۶:۰۱ کد : ۲۹۷۹۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۸۸
نشست فرمانده نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران با هیئت رئیسه و مدیران دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در سالن رشد این دانشگاه برگزار شد.
نشست فرمانده نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران با هیئت رئیسه و مدیران دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، امیر دریادار حبیب ا... سیاری در این نشست گفت: امیدواریم با بهره گرفتن از توانمندی‌ها و ظرفیت دانشگاه‌ها در راستای تأمین، ساخت و تعمیر تجهیزات نیروی دریایی بتوانیم شاهد شکوفایی هر چه بیشتر در این زمینه باشیم.

وی افزود: اگر به ظرفیت دانشگاه‌ها بخصوص در حوزه استادان و دانشجویان توجه کنیم، قطعاً نیازی به استفاده از تجهیزات کشورهای دیگر نخواهیم داشت.

امیر دریادار سیاری بیان کرد: هرگاه نیروی دریایی برای تأمین نیازهای خود به سمت دانشگاه‌ها حرکت کرد، موفقیت‌های خوبی را به دست آورد و بر اساس همین مورد امروزه ما دانش ساخت زیردریایی را در کشور به دست آوردیم.

وی تأکید کرد: دانشگاهیان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان می توانند از محل‌های تحت کنترل نیروی دریایی مانند سواحل مکران، دانشگاه نوشهر و منطقه انزلی وبازدید داشته باشند که هم با تجهیزات نیروی دریایی آشنا شوند و هم برنامه‌هایی را برای تقویت تجهیزات ارائه دهند.

در ادامه دکتر علی نجفی نژاد رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: در دانشگاه‌های کشور ظرفیت تأمین علم و دانش مورد نیاز ساخت تجهیزات صنایع کشور وجود دارد.

وی افزود: حضور امیر دریادار سیاری در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان نشان دهنده عمق بینش و درک وی و نیروی دریایی درباره ارتباط برقرار کردن با دانشگاه‌ها و علم دارد.

دکتر نجفی نژاد بیان کرد: دانشگاهیان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان آمادگی کامل دارند در زمینه‌های مختلف خدمت‌رسانی به جامعه برای برطرف شدن نیازهای جامعه، فعالیت‌های پژوهشی داشته باشند.

گفتنی است در پایان، اعضای هیئت علمی حاضر در جلسه به بیان مسائل و دیدگاه های خود پرداختند