سمینار تخصصی آشنایی با صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و فرصت‌های شغلی مرتبط در دانشگاه تفرش برگزار شد

۱۸ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۶:۰۰ کد : ۲۹۷۹۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۷۲۶
سمینار تخصصی آشنایی با صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و فرصت‌های شغلی مرتبط، به همت انجمن علمی مهندسی شیمی دانشگاه تفرش برگزار شد.
سمینار تخصصی آشنایی با صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و فرصت‌های شغلی مرتبط در دانشگاه تفرش برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این سمینار با نگاهی ویژه و تخصصی به لحاظ فنی و آموزشی به صنعت نفت باهدف ارتقای دانش صنعتی دانشجویان مهندسی شیمی با حضور معاون تأسیسات فراورش گاز هنگام، معاون دانشجویی وفرهنگی دانشگاه تفرش، مشاور انجمن علمی مهندسی شیمی و دانشجویان این رشته و علاقه‌مندان به حوزه موضوعی سمینار، برگزار شد.

مهندس امیر حصیمی معاون تأسیسات فراورش گاز هنگام و کارمند نمونه منطقه قشم در سال ۹۴ گفت: اهمیت و میدان دادن به نیروهای جوان که دانش و علاقه به فراگیری در حوزه کاری خود دارند به‌طور بالقوه مهره‌های ارزشمندی در آینده صنعت نفت تربیت می‌کند و به‌طورکلی رشد روزافزون صنعت کشور را به دنبال خواهد داشت.

وی در راستای همکاری دانشگاه و صنعت تصریح کرد: آموزش‌های صنعتی جوانان از دانشگاه‌ها می‌تواند گامی در جهت رشد شتابی در صنعت نفت باشد و دانشجویان با دریافتن اهمیت درس‌های آکادمیک دید بهتر و متفاوتی به دروس دانشگاهی خود پیدا می‌کنند و عمیق‌تر و اصولی‌تر به مطالعه آن‌ها می‌پردازند.

در این سمینار مهندس حصیمی همچنین در خصوص صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، بهره‌برداری نفت خام و گاز طبیعی، مخازن هیدروکربنی، مهندسی فرآیند، اهمیت نرم‌افزارهای مهندسی شیمی به ایراد سخنرانی پرداخت.

گفتنی است تقدیر از معاون تأسیسات فراورش گاز هنگام و برگزاری نشست پرسش و پاسخ از دیگر برنامه‌های جانبی این مراسم بود.

 

 


( ۱ )