دیدار مسئولان دانشگاه سمنان با خانواده شهید به مناسبت روز گرامیداشت شهدا

۱۸ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۶:۰۰ کد : ۲۹۷۹۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۴۵
در آستانه ۲۲ اسفند روز گرامیداشت شهدا و آغاز سال نو جمعی از مسئولان دانشگاه سمنان با حضور در منزل شهید پازوکی از خانواده این شهید مبتکر و مخترع بسیجی دلجویی کردند.
دیدار مسئولان دانشگاه سمنان با خانواده شهید به مناسبت روز گرامیداشت شهدا

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام حسین ذوالفقاری لقب مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سمنان در این دیدار گفت: خدمات بی نظیر علمی شهید پازوکی، نمونه و جاودان خواهد ماند و این شهید به نوعی به شهدا خدمت کرد.

وی با بیان اینکه نباید جانفشانی افرادی چون شهید پازوکی را فراموش کنیم افزود: افتخارات به دست آمده کشور خصوصاً در بخش‌های مختلف علمی مرهون خون شهدایی همچون شهید پازوکی است.

حجت الاسلام ذوالفقاری هدف از این دیدار را الگوگیری و یاد آوری روحیه ایثارگری، فداکاری، مجاهدت، تلاش شبانه‌روزی و خلوص نیت شهید پازوکی عنوان کرد و گفت: اگر جانفشانی افرادی چون شهید پازوکی نبود زمینه خدمتگزاری برای مسئولان فراهم نمی‌شد، پس باید از این فرصت استفاده و در خدمت‌گزاری به مردم و نظام در هر مسئولیتی که هستیم دریغ نکنیم.

دکتر عباس هنر بخش رئوف رئیس دانشگاه سمنان نیز در این دیدار با تجلیل از مقام والای خانواده این شهید در صبر و بردباری از دست دادن همسر و پدری خدمتگزار گفت: شهید محمد پازوکی طرودی افتخاری برای دانشگاه سمنان و پارک علم و فناوری این دانشگاه است.

خانواده شهید پازوکی نیز در این دیدار با بیان خاطراتی از وی، صداقت و وفای به عهد را از بارزترین ویژگی های این شهید برشمردند.

شهید محمد پازوکی طرودی از مخترعان عضو پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، و کارگر مبتکر نمونه کشوری سال ۵، از دو سال پیش با اختراع، ساخت و ثبت منحصر به فردترین دستگاه استخوان‌یاب جهت جستجوی شهدای جاوید الاثر، به گروه ویژه تفحص شهدای کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح پیوست و سرانجام در اردیبهشت ۹۵ در هنگام انجام آزمایش‌های نهایی دستگاهش در منطقه پنجوین عراق بر اثر انفجار مین باقیمانده از دوران جنگ تحمیلی به درجه رفیع شهادت رسید.

گفتنی است شهید پازوکی پنجاه و سومین شهید تفحص کشور است که دستگاه اختراعی او ده‌ها شهید مفقود الاثر را در مناطق مختلف شناسایی کرده بود.