تقدیر از دانشگاه حکیم سبزواری به عنوان دانشگاه برتر کشور در حوزه دیپلماسی علمی

۱۸ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۵:۵۷ کد : ۲۹۷۹۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۴۸
در نشست معاونان و مدیران بین‌الملل دانشگاه‌های کشور از دانشگاه حکیم سبزواری به عنوان دانشگاه برتر کشور در حوزه دیپلماسی علمی تقدیر شد.
تقدیر از دانشگاه حکیم سبزواری به عنوان دانشگاه برتر کشور در حوزه دیپلماسی علمی

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، با توجه به فعالیت های چشمگیر دانشگاه حکیم سبزواری در عرصه تعاملات علمی، پژوهشی و فناوری بین المللی و استفاده از نتایج این تعاملات در جهت تحقق اهداف دیپلماسی علم و فناوری در کشور، این دانشگاه از میان بالغ بر ۲۰۰ دانشگاه و مرکز علمی و پژوهشی کشور به عنوان یکی از شش دانشگاه و پژوهشگاه برتر کشور در حوزه دیپلماسی علمی در سال ۹۴-۹۵ برگزیده شد.

بر پایه این گزارش، در فهرست اعلام شده، دانشگاه حکیم سبزواری، دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه رازی کرمانشاه سه دانشگاه برتر کشور در حوزه دیپلماسی علمی در سال ۹۴-۹۵ اعلام شده‌اند.

همچنین در این لیست نام پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران، پارک علم و فناوری پردیس و پارک علم و فناوری جهاد کشاورزی کرمانشاه نیز به عنوان مراکز علمی و پارک‌های علم و فناوری برتر حوزه بین الملل دیده می‌شود.

گفتنی است دانشگاه حکیم سبزواری در دو سال اخیر تفاهم‌نامه‌های بین‌الملی با دانشگاه‌های معتبر دنیا و مراکز علمی بنام از جمله دانشگاه پاریس ۱۳، لیون فرانسه و تورین ایتالیا منعقد کرده است و هم اکنون این تفاهم‌نامه‌ها در حال اجرا است و تبادل استاد دانشجو و فعالیت‌های علمی و پژوهشی بین این مراکز و دانشگاه حکیم سبزواری برقرار است.