اخذ مجوز رسمی مرکز آموزش زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان در دانشگاه شیراز

۱۶ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۲ کد : ۲۹۷۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۸۶
دانشگاه شیراز موفق شد مجوز راه اندازی " مرکز آموزش زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان " را از وزارت علوم دریافت کند.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر عظیمی فر، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دان...
دانشگاه شیراز موفق شد مجوز راه اندازی " مرکز آموزش زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان " را از وزارت علوم دریافت کند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر عظیمی فر، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه شیراز با اعلام این خبر گفت : قدمت دانشگاه شیراز به بیش از هفتاد سال می رسد وبزرگان و دانشمندان بسیاری را در دامن خودپرورانده و میزبان دانش دوستان ازداخل و خارج از ایران بوده است که از جمله دانش آموختگان این دانشگاه، فارسی آموزانی از اقصی نقاط جهان هستند.
وی افزود : زبان آموزان فارسی هرساله برای فراگیری زبان فارسی و آشنایی با فرهنگ ایرانی به این دانشگاه می آیند و استقبال این فراگیران ، دانشگاه شیراز را برآن داشته است که مرکز آموزش زبان فارسی را راه اندازی کند.
دکتر عظیمی فر ادامه داد : این مرکز امکان دسترسی به گنجینه گسترده زبان و ادبیات فارسی را برای اهداف تحصیلی و پژوهشی میسر می سازد و زبان آموزان می توانند در کلاس های گروهی یا انفرادی شرکت کنند.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه شیراز اظهار داشت : این کلاس ها در هر زمان از سال برای دانشجویان بین المللی قابل ارائه می باشد و زبان آموزان می توانند درصورت تمایل در برنامه های گردشگری و بازدیدهای تاریخی نیز شرکت کند.
دکتر عظیمی فر گفت : دوره های آموزشی زبان فارسی با نظارت شورای علمی مرکز متشکل از صاحب نظران آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان و مدرسان با تجربه برگزار می شود و این مرکز مجهز به روز آمد ترین آزمایشگاه وپیشرفته ترین نرم افزارهای رایانه ای آموزش زبان است.
وی ادامه داد : این مرکز هم چنین دارای مجموعه ارزشمندی از کتاب ها و لوح های فشرده آموزش زبان فارسی است که تا به حال در ایران تولید شده است.
دکتر عظیمی فر گفت : دوره های آموزش زبان فارسی به صورت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در شش سطح مقدماتی1و2، میانی1و2 ومرحله پیشرفته 1و2 طراحی شده و پس ازاتمام این سه سطح، دوره تخصصی بر اساس نیاز دانشجومی تواندادامه می یابد ودر پایان دوره به زبان آموزان مدرک بین المللی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران اعطا میشود.