برگزاری مراسم بزرگداشت روز مهندس در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

۱۷ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۷:۳۷ کد : ۲۹۷۶۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۸۲
مراسم بزرگداشت روز مهندس با حضور رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه و مدیر عامل کارخانه روژین تاک و جمعی از اعضای هیئت علمی به همت مدیریت فرهنگی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.
برگزاری مراسم بزرگداشت روز مهندس در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر اختری، رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه با تبریک روز مهندس و بیان اینکه مراسم روز مهندس به دلیل مصادف شدن با ایام فاطمیه به تعویق افتاد، اظهار کرد؛ مهندس باید ضمن ﺩﺭ ﻧﻆﺮ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﺭﺿﺎﻳﺖ ﭘﺮﻭﺭﺩﮔﺎﺭ و اﺧﻼق مهندسی، خلاقیت و نوآوری داشته باشد تا بتواند در شرایط پیش بینی نشده راهکار بدهد. همچنین وی با اشاره به ویژگی های مثبت کارخانه روژین تاک تاکید کرد: اگر هدف و مسیر و نقشه راه مشخص باشد، می توان به موفقیت رسید.

در ادامه دکتر رضا همتی عضو هیئت علمی دانشگاه و پژوهشگر برتر سال ۹۵ اظهار کرد؛ ویژگی های شاخص یک مهندس آشنایی با اصول و قوانین رشته تحصیلی، داشتن خلاقیت و پژوهش، توانایی تبدیل علم به ثروت و برنامه کاری منظم است.

وی در ادامه افزود: دروس تئوری که در دانشگاه به دانشجویان آموزش داده می‌شود برای یک مهندس موفق کافی نیست و یک مهندس باید در یکی از گرایش های رشته خود تخصص داشته باشد و ضمن آموزش دیدن بتواند تجربیات خود را آموزش دهد.

در ادامه، مدیر عامل کارخانه روژین تاک ضمن تشریح شرایط رسیدن خود به موفقیت گفت: وضعیت اقتصادی در رسیدن به موفقیت تعیین کننده نیست، بلکه عزم راسخ و هدف گذاری و حرکت به سمت جلو می تواند شما را به موفقیت برساند.

وی در ادامه افزود؛ ضعف مهم و اساسی ما نداشتن مدیریت قوی و عدم ارتباط صحیح دانشگاه با صنعت است.

گفتنی است این مراسم با برگزاری مسابقه بین دانشجویان و اجرای زنده موسیقی سنتی به پایان رسید.