انجام موثرترین پژوهش های بین المللی دانشگاه علم و صنعت ایران در قطب علمی اتوماسیون و بهره برداری سیستم های قدرت

۱۷ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۶:۴۴ کد : ۲۹۷۶۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۳۹
بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام( ISC )موثرترین پژوهش های بین المللی دانشگاه علم و صنعت ایران در قطب علمی اتوماسیون و بهره برداری سیستم های قدرت انجام شده است و رتبه بعدی این مقوله در این دانشگاه به دانشکده مهندسی مکانیک اختصاص دارد.
انجام موثرترین پژوهش های بین المللی دانشگاه علم و صنعت ایران در قطب علمی اتوماسیون و بهره برداری سیستم های قدرت

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مقالات قطب علمی اتوماسیون و بهره برداری سیستم های قدرت دانشگاه علم و صنعت ایران ۱.۵ برابر متوسط جهانی استناد دریافت می کند که از این حیث موثرترین پژوهش های این دانشگاه در سطح بین المللی به شمار می آید.

همچنین قطب علمی اتوماسیون و بهره برداری سامانه های قدرت در سال ۱۳۸۹ نیز در میان ۱۵۰ قطب علمی کشور در زمینه فنی-مهندسی از جمیع جهات حائز رتبه قطب برتر شد.

در بخش دیگری از این گزارش اعلام شده است: مقالات دانشکده مهندسی مکانیک این دانشگاه نیز به طور متوسط یک و دو دهم برابر متوسط جهانی استناد دریافت می کنند که در جایگاه دوم پژوهش های موثر بین المللی این دانشگاه قرار دارند.

قطب علمی به یک گروه از استادان و محققان با مجوز وزارت علوم تحقیقات و فناوری اطلاق می شود که دارای فعالیت های منسجم و هدفمند علمی و ویژگی های برجسته ای در زمینه های آموزشی، پژوهشی و همکاری های علمی و بین المللی باشند و در دهه های اخیر توسط مجامع علمی در جهان ایجاد شده و توسعه یافته است که از جمله اهداف عمده آنها ایجاد رقابت سالم، نوآوری، ارتقای کیفیت و تولید دانش فنیاست.

گفتنی است، آیین‏ نامه قطبهای علمی در تاریخ ۰۳/‏۰۸/‏۷۹‬ به تصویب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسید که از جمله اهداف تاسیس آن، دستیابی به آخرین یافته های علمی و افزایش مشارکت در گسترش مرزهای دانش واعتلای موقعیت علمی کشور و انجام دادن پژوهش های لازم برای حل معضلات اساسی از طریق رشد فناوری اعلام شده است. در حال حاضر ۹ قطب علمی در دانشگاه علم و صنعت ایران فعالیت دارند و به زودی دوره جدید فعالیت قطب های علمی در کشور آغاز خواهد شد.