در بازدید معاون وزیرعلوم مطرح شد: اعلام آمادگی موسسه فناوری اتریش برای همکاری علمی با ایران

۱۷ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۶:۲۱ کد : ۲۹۷۶۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۶۷
دکتروحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از آزمایشگاه های تحقیقاتی و فناوری موسسه فناوری اتریش در شهر وین بازدید کرد.
در بازدید معاون وزیرعلوم مطرح شد: اعلام آمادگی موسسه فناوری اتریش برای همکاری علمی با ایران

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درابتدای این دیدار پروفسور هابیل جوزف فروهلیش رئیس بخش فناوری موسسه فناوری اتریش به معرفی توانمندی های تحقیقاتی و فناوری اتریش و سابقه همکاری های انجام شده با مراکز علمی و فناوری ایران به آزمایشگاه ها و کارگاه های فعال در حوزه فناوری موسسه فناوری اتریش را معرفی کرد و گفت: آزمایشگاه ها و کارگاه های فناوری این موسسه بویژه در حوزه‌های مربوط به تولید انرژی های تجدید پذیر، انرژی های خورشیدی و بادی و حوزه فناوری اطلاعات و نیز ایجاد شهرهای هوشمند، پیشرو هستند.

پروفسور فروهلیش از علاقه‌مندی زیاد خود به همکاری و تعامل با مراکز فناوری، نوآوری و صنعتی ایران گفت و درادامه افزود: ایران از نظر فناوری پتانسیل بالایی دارد، آزمایشگاه ها و کارگاه های فناوری موسسه فناوری اتریش همچنین آمادگی خود را برای پذیرش تعدادی از محققان، نوآوران و فناوران ایرانی برای گذراندن دوره های تحقیقاتی و آموزشی اعلام کرد.

در ادامه این دیدار، دکتراحمدی از کارگاه های فناوری در حوزه فناوری اطلاعات، تولید انرژی های نو و تجدید پذیر، ساخت قطعات پرکاربرد در حوزه الکترونیک بازدید کرد.

در بازدید معاون پژوهشی وزیرعلوم از مرکز ایجاد شهرهای هوشمند، مدیر این پروژه گزارشی را از نحوه فعالیت ها و ایجاد شهرهای هوشمند ارائه و آمادگی خود را برای حضور در ایران و مشارکت در انجام این پروژه ها اعلام کرد.

دراین جلسه دکتراحمدی گزارش مختصری از مدل ایجاد شهر هوشمند در استان بوشهر ارائه، و ابرازامیدواری کرد که مدل ایجاد شهر هوشمند دراین موسسه قابلیت مشارکت دربخشی از پروژه شهر هوشمند بوشهر را داشته باشد.

 

کلید واژه ها: دکتراحمدی