رئیس نهاد نمایندگی مقام رهبری در دانشگاه ها:ما وظیفه داریم تا زمینه پیشرفت و توسعه فرهنگی در دانشگاه ها را فراهم کنیم

۱۷ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۶:۰۸ کد : ۲۹۷۵۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۵۲
اجلاس ملی شورای هماهنگی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های سراسر کشور با حضور حجت السلام والمسلمین محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد.
رئیس نهاد نمایندگی مقام رهبری در دانشگاه ها:ما وظیفه داریم تا زمینه پیشرفت و توسعه فرهنگی در دانشگاه ها را فراهم کنیم

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجت السلام محمدیان در این نشست به وجود دو نوع نگرش در امور فرهنگی اشاره کرد و گفت: در کار فرهنگی یک نوع نگرش، نگاه اداری و لجستیکی و تدارکاتی است یعنی تنها تلاش می کنیم تا فرصت ها و امکانات از بین نرود و تنها چرخاندن کار مد نظرمان است ولی نگاه دوم نگرشی است که به رسالت و حس تعهد و مسولیت پذیری و اهداف و آرمان های انقلابی باز می گردد یعنی کارشناس فرهنگی و مدیر فرهنگی تنها به چرخاندن کار راضی نیست بلکه هدفش پیشرفت و توسعه فرهنگی است و این نگاه ارزشمند است.

وی در ادامه با بیان اینکه در دانشگاه های ما هر دو نگاه وجود دارد گفت: ما وظیفه داریم تا زمینه پیشرفت و توسعه فرهنگی در دانشگاه ها را فراهم کنیم واین رسالتی است که نظام جمهوری اسلامی بر عهده ما قرار داده تا بتوانیم این سرمایه عظیمی را که ازسوی نیرو های جوان در اختیار داریم هدایت کنیم.

حجت الاسلام محمدیان در خصوص وظیفه نهاد های فرهنگی در خصوص دین و هویت دانشجویان گفت: در چند سال اخیر مقام معظم رهبری در سخنان خود بیشتر به این موضوع اشاره داشتند که در فضای فرهنگی دانشگاه هاباید به نیروهای انقلابی و به کارگیری این نیروها در دانشگاه بیشتر توجه شود زیرا این نیروها کسانی هستندکه عزت و سربلندی نظام برای شان مهم است و نباید امکانات دانشگاه را در اختیار افراد سکولار و کسانی که دلبستگی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ندارند بگذاریم.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه محل تضارب آرا و آزاد اندیشی است گفت: در محیط دانشگاه باید آزاد اندیشی باشد ولی این به آن معنا نیست که نسبت به خط قرمز ها بی توجه باشیم و ملاک کار باید قانون و مقررات باشد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام رهبری در دانشگاه هاافزود: اتفاقاً انتخابات برای ما یک فرصت نشاط سیاسی در دانشگاه ها به شمار می رود و باید قدرت تحلیل دانشجویان بالا برود و نباید دانشگاه را پیاده نظام جریانات کوچک سیاسی قرار دهیم باید از کسانی دعوت کنیم که باعث رشد و آزاد اندیشی در میان دانشجویان شوند و امیدوارم به یاری خداوند بتوانیم از فرصت ها به نحو احسن استفاده کنیم.