آغاز عملیات ساختمانی دانشکده نفت، گاز و پتروشیمی دانشگاه شهیدچمران اهواز

۱۷ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۱ کد : ۲۹۷۵۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۰۸
با نهایی شدن قرارداد ساختمان دانشکده نفت، گاز و پتروشیمی و تعیین پیمانکار مناقصه، احداث این ساختمان عملاً وارد فاز اجرایی شد.
آغاز عملیات ساختمانی دانشکده نفت، گاز و پتروشیمی دانشگاه شهیدچمران اهواز

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، فراهم کردن مقدمات اجرای این پروژه که از محل کمک‌های وزارت نفت به مرحله اجرا درمی‌آید از اوایل مهرماه سال جاری آغاز شد.

پس از تهیه نقشه‌های اجرایی توسط دفتر فنی دانشگاه شهیدچمران و بدون مراجعه به مهندسان مشاور، مناقصه این پروژه در اوایل دی‌ماه برگزار شد که طی آن شرکت وحدت کلام خوزستان، به عنوان برنده این پیمان معرفی شد.

همچنین عقد قرارداد پروژه به دلیل آنکه شرکت برنده پیمان نگرانی‌های جدی در رابطه با عدم تخصیص به‌موقع اعتبارات طرح داشت مدتی به درازا انجامید اما نهایتاً در هفته گذشته پس از رفع نسبی این نگرانی‌ها، این شرکت با تسلیم ضمانت‌نامه و امضای قرارداد رسماً کار خود را در این پروژه آغاز کرد.

با شروع فعالیت‌های اجرایی این پروژه عملاً هر چهار پروژه ساختمانی که تفاهم‌نامه احداث آن‌ها در سال گذشته به امضا رسید به مرحله اجرا درآمده‌اند و درحال حاضر با درصدهای مختلف پیشرفت، در دست احداث می‌باشند.

سه پروژه دیگر این مجموعه از پروژه‌ها عبارت‌اند از: مجموعه آزمایشگاهی پتروشیمی، ساختمان مرکز تحقیقات حفاری و فاز دوم علوم زمین که همگی آن‌ها در اواسط سال جاری وارد فاز اجرایی شده‌اند.

گفتنی است دانشکده نفت، گاز و پتروشیمی با مساحتی قریب به ۵۰۰۰ مترمربع در دوطبقه و با اعتبار اولیه ۴ میلیارد تومان طراحی‌شده و محل استقرار آن در اراضی جنب پست برق سازمان آب و برق و در کنار سایر ساختمان‌های این مجموعه پیش‌بینی شده است.

کلید واژه ها: شهیدچمران