بیانیه پایانی هشتاد و ششمین اجلاس سراسری رؤسای دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری

۱۷ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۶ کد : ۲۹۷۴۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۹۱
بیانیه پایانی هشتاد و ششمین اجلاس سراسری رؤسای دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری بعد از جمع آوری دیدگاه ها و نظرات شرکت کنندگان در نشست، صادرشد.
بیانیه پایانی هشتاد و ششمین اجلاس سراسری رؤسای دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، متن بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

هشتاد و ششمین اجلاس سراسری رؤسای دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه ها و پارک‌های علم و فناوری کشور روز سه شنبه دهم اسفند ماه ۱۳۹۵ درمحل پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران برگزار شد.

دراین نشست که با گرامی‌داشت شهادت بانوی دو عالم حضرت زهرای مرضیه سلام الله علیها و آرزوی بهره‌گیری از فیوضات ایشان آغاز شد، مباحثی همچون اصول، برنامه‌ها و دستاورهای دولت تدبیر و امید در وجه عام و برنامه‌ها، اقدامات و دستاوردها و مسائل مبتلابه بخش آموزش عالی، تحقیقات و فناوری به طور خاص مورد بررسی قرار گرفت.

  1. شرکت کنندگان در اجلاس باتوجه به مباحث صورت گرفته، سیاست‌ها، برنامه‌ها و اقدامات دولت یازدهم برای حل مسائل داخلی و خارجی را زمینه‌ساز سازماندهی اوضاع اقتصادی کشور و بهره‌گیری از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حفظ امنیت کشور دانستند و بر تداوم این سیاست‌ها تاکید کردند.
  2. رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، پژوهشی و فناوری کشور، رونق دیپلماسی علم و فناوری و توسعه فعالیت‌های بین المللی را از جمله دستاوردهای برجام عنوان، و از دولت تدبیر و امید به خاطر تلاش‌های خستگی ناپذیر برای کمک به حل مسائل منطقه‌ای و جهانی قدردانی کردند.
  3. شرکت کنندگان در اجلاس، دستاوردهای علمی، پژوهشی و فناوری کشور از جمله کسب رتبه اول جهانی در شتاب علمی، سه برابر شدن درصد تولید مقالات علمی و آموزشی و افزایش سهم جمهوری اسلامی ایران، در تولید علم جهانی را محصول فضای پرنشاط و امید به وجود آمده در دولت یازدهم و تلاش بی‌دریغ دانشگاهیان عنوان کردند.
  4. مدیران علم، پژوهشی و فناوری کشور با تاکید بر ضرورت رعایت اخلاق مداری در حوزه عمل و فناوری تسریع روند تصویب قانون مقابله با تخلفات علمی را ضروری دانستند.
  5. شرکت کنندگان در اجلاس اقدام وزارت عتف را در جهت اعمال سیاست های دولت محترم مبنی بر کاهش تصدی‌گری و تفویض اختیار در حوزه بازنگری و تدوین برنامه‌های درسی، مثبت و سازنده ارزیابی کردند.
  6. شرکت کنندگان دراین نشست، با تاکید بر ضرورت ساماندهی مؤسسات در جهت توسعه هدفمند آموزش عالی، آمادگی خود را برای برگزاری دهه سرآمدی آموزش، توجه به روش های نوین آموزشی، تجلیل از پیشکسوتان، پیگیری امور دانش آموختگان و اجرای برنامه‌های مترقی دانشگاه‌ها اعلام کردند.
  7. در پایان مسئولان وزارت علوم، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و تحقیقاتی آمادگی خود را برای حل مشکل دانشجویان، متخصصان و محققان ایرانی که در رابطه با سیاست‌های جدید رئیس جمهور آمریکا دچار مشکل شده‌اند، اعلام کردند.

و من الله التوفیق

 

کلید واژه ها: بیانیه