جشنواره علم برای همه با بخش ویژه آمادگی در مقابل زلزله برگزار می شود

۱۶ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۷:۱۶ کد : ۲۹۷۳۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۰۱
موزه ملی علوم و فناوری در ادامه برگزاری دو دوره از جشنواره «علم و عامه" سومین دوره این جشنواره را با نام «علم برای همه» و به مدت یک هفته از تاریخ ۲۰ تا ۲۵ آبان ۱۳۹۶ برگزار می کند و بخش ویژه این جشنواره آمادگی خانواده‌ها در مقابل زلزله است.
جشنواره علم برای همه با بخش ویژه آمادگی در مقابل زلزله برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دبیر جشنواره علم برای همه گفت: علاقه مندان به شرکت در جشنواره علم برای همه می توانند تا ۱۵ مهرماه سال ۱۳۹۶ آثار خودرا به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

صونا آقابابایی افزود: محورهای جشنواره سوم موزه ملی علوم و فناوری ارائه، معرفی یا آموزش مفاهیم علمی به زبان ساده در قالب ساخت ابزار، جنگ علمی، کلیپ علمی و شعر است و در این بخش، شرکت برای عموم به صورت انفرادی و گروهی آزاد است.

وی گفت: بخش ویژه این جشنواره با موضوع "زلزله و خانواده" است و افراد می توانند آثار خودرا در قالب عکاسی، فیلم، پویانمایی، ساخت ماکت و سازه امن، نقاشی، داستان علمی، تخیلی، مستند و خاطره نویسی و بازی های رایانه ای با موضوع زلزله و آمادگی در مقابل زلزله به موزه علوم و فناوری ارسال کنند.

دبیر جشنواره علم برای همه گفت: در بخش ویژه، شرکت کنندگان انفرادی می باید به عنوان نماینده خانواده خود و شرکت کنندگان گروهی نیز تنها باید اعضای یک خانواده باشند.

آقابابایی افزود: بخش ویژه جشنواره امسال، بر خانواده های علمی تاکید می کند یعنی خانواده ای که از راه حل های علمی برای رویارویی و آمادگی در برابر موضوعات روزمره زندگی بهره می گیرد و دارای فرهنگ استفاده کاربردی از دانش علمی است.

دبیر جشنواره «علم برای همه» با اعلام اینکه قرار است تندیسی ویژه برای برگزیدگان بخش «خانواده علمی» در نظر گرفته شود از خانواده ها دعوت کرد که ضمن شرکت در جشنواره، در فراخوان انتخاب بهترین عنوان برای این تندیس نیز شرکت کنند.

وی محور قرار دادن واحد خانواده را در مرکزیت یک جشنواره علمی، یک اتفاق تازه و تاثیرگذار ارزیابی و اظهار امیدواری کرد که مشارکت خانواده ها در بخش ویژه جشنواره که به موضوع زلزله اختصاص دارد و ایجاد یک تلاش همگانی برای آمادگی در مقابل زلزله، بتواند نگاه عموم مردم و مسئولان را به پدیده زلزله تغییر دهد.

گفتنی است علاقه مندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به سامانه www.inmost.ir مراجعه و یا با شماره های ۸۸۹۱۴۹۳۴-۰۲۱ و ۸۸۸۵۱۴۴۸-۰۲۱ تماس بگیرند.

 

 

 

 


( ۱ )