معاون آموزشی وزیر علوم: از نظر تعداد دانشجویان، استان خوزستان در جایگاه چهارم کشور قرار دارد

۱۶ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۶:۲۸ کد : ۲۹۷۳۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۴۰۷
معاون آموزشی وزیر علوم در نشست معاونان آموزشی منطقه ۱۰دانشگاه های کشور در دانشگاه شهید چمران گفت: از نظر تعداد دانشجویان، استان خوزستان در جایگاه چهارم کشور قراردارد.
معاون آموزشی وزیر علوم: از نظر تعداد دانشجویان، استان خوزستان در جایگاه چهارم کشور قرار دارد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر شریعتی نیاسر با اعلام این خبر اظهار داشت: در منطقه ۱۰ کشورچهار هزار و ۱۰۰ نفر عضو هیئت‌علمی در دانشگاه ها مشغول به کار هستند که این تعداد پنج درصد کل جمعیت هیئت‌علمی کشور است.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد اعضای هیئت‌علمی، ۲۶ درصد زن و ۷۴ درصد مرد هستند، افزود: همچنین از کل چهار هزار و ۱۰۰ نفر ۵۰ درصد مربی و ۳۸ درصد استادیار هستند.

دکتر شریعتی نیاسردر ادامه گفت: ۲۴ درصد از اعضای هیئت‌علمی‌استان خوزستان در دانشگاه های دولتی، ۵۴ درصد در دانشگاه های غیر دولتی و آزاد اسلامی و ۱۵ درصد نیز در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشغول به فعالیت آموزشی و پژوهشی هستند.

وی افزود: جمیعت دانشجویی کل منطقه ۱۰ کشور ۲۴۵ هزار نفر بوده که این تعداد پنج و نیم درصد کل دانشجویان کشور است که ۴۳ درصد زن و ۵۷ درصد مرد را شامل می شود.

معاون آموزشی وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: ۱۰ درصد دانشجویان استان خوزستان در دانشگاه‌های دولتی، ۵۰ درصد در واحدهای دانشگاه آزاداسلامی، ۲۰ درصد در دانشگاه‌های پیام نور و بقیه در سایر واحدها مشغول به تحصیل هستند.

دکترشریعتی نیاسر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ۲۳ درصد دانشجویان منطقه ده آموزش عالی در مقطع کاردانی، ۶۳ درصد در مقطع کارشناسی، یک درصد در مقطع دکتری تخصصی و ۱۲ درصد در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند، گفت: ۴۵ درصد این دانشجویان در گروه علوم انسانی، ۳۵ درصد در گروه فنی و مهندسی و باقی دانشجویان در گروه های علوم پایه، کشاورزی وهنر تحصیل می کنند.

دکتر شریعتی نیاسر در پایان با اشاره به طرح آمایش آموزشی عالی کشور، اظهار کرد: در بخشی از این طرح به ساماندهی دانشگاه‌ها اشاره‌شده که وزارت علوم این مسئله را در دستور کار خود قرار داده است.