دبیرکل شورای عالی عتف با دبیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد دیدار می کند

۱۶ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۴:۱۲ کد : ۲۹۷۲۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۰۸
دکتر وحید احمدی دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در راس هیاتی با هدف دیدار با دبیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد(یونیدو)، نشست دوجانبه با وزیر فناوری و حمل و نقل اتریش و ملاقات با رئیس موسسه فناوری اتریش به این کشور سفر کرد.
دبیرکل شورای عالی عتف با دبیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد دیدار می کند

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر وحید احمدی در فرودگاه وین مورد استقبال معاون سفیر ایران در اتریش و رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در اروپا قرار گرفت.

وی هدف از این سفر را پیگیری و تکمیل قراردادهای انجام گرفته ذیل تفاهم نامه منعقد شده فی مابین دبیرخانه شورای عالی عتف با سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) و موسسه فناوری کشور اتریش ذکر کرد

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم افزود: در این سفر علاوه بر دیدار و تعامل با مسئولین وزارت فناوری اتریش و برخی از مسئولین علمی و فناوری و مدیران موسسات فناوری این کشور، تلاش خواهد شد زمینه مناسبی جهت جلب سرمایه گذاری خارجی و انتقال فناوری از کشور اتریش فراهم شود.

دکتر احمدی گفت: کشور اتریش یکی از کشورهای توسعه یافته از نظر فناوری در اروپا محسوب می شود و سابقه همکاری ایران و اتریش در زمینه های علمی و فناوری سابقه طولانی بیش از صد و پنجاه ساله دارد و در مدرسه دارالفنون، اتریشی ها از جمله اولین معلمان آن مدرسه بودند.

وی افزود: یکی دیگر از برنامه های این سفر تقویت همکاری های علمی بین دانشگاهها و مراکز علمی و فناوری دو کشور ایران و اتریش است.

دبیر کل شورای عالی عتف همچنین به تجربه خوب اتریشی ها در توسعه مناطق ویژه علم و فناوری اشاره کرد و افزود: تمایل زیادی در اتریش برای سرمایه گذاری و انتقال تجربه تشکیل مناطق ویژه علم و فناوری به ایران وجود دارد که خوشبختانه در طی دو سال اخیر همکاری های بسیار خوبی بین اتریش و ایران انجام شده است.

دکتر احمدی با اشاره به قابلیت های خوب سازمان توسعه صنعتی ملل متحدد (یونیدو) اظهار داشت: طی سه سال اخیر سطح همکاری های صنعتی و فناوری بین ایران و یونیدو افزایش چشمگیری داشته است و از این ظرفیت باید برای تقویت نیروی دانشی و مهارتی مورد نیاز بخش صنعت حداکثر استفاده را انجام دهیم.

وی تاکید کرد: در دولت یازدهم برنامه ها و اقدامات خوبی هم از طرف شورای عالی عتف و هم از طرف وزارت صنعت، معدن وتجارت برای بهره گیری از ظرفیت های یونیدو انجام گرفته است.