سردار سلیمانی از استادان دانشگاه شهید باهنر کرمان تجلیل کرد

۱۶ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۲۸ کد : ۲۹۷۱۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۱۰
سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس از استادان دانشگاه شهید باهنر کرمان تجلیل کرد.
سردار سلیمانی از استادان دانشگاه شهید باهنر کرمان تجلیل کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر بصیری معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید باهنر کرمان و احمد یوسف زاده مدیر فرهنگی دانشگاه، در دیدار با سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، نقش دانشگاه در تدوین ادبیات پایداری را برای وی تشریح کرد.

وی کنگره ادبیات پایداری را که اخیراً ششمین دوره آن به همت دانشگاه برگزار شد از افتخارات این دانشگاه برشمرد و گفت: استادان برجسته دانشگاه شهید باهنر بدون هیچ چشم‌داشتی و با افتخار ششمین کنگره ادبیات پایداری را برگزار کردند و همچنان آماده‌اند با شیوه‌های علمی و کارآمد به تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت بپردازند.

در احمد یوسف زاده مدیر فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان، ضمن تجلیل از برگزارکنندگان کنگره ادبیات پایداری در دانشگاه خطاب به سردار سلیمانی بیان کرد: کنگره‌ای که در دانشگاه شهیدباهنر برگزار می‌شود خروجی ارزشمندی از جمله ۶ جلد کتاب شامل صدها مقاله علمی داشته که توسط استادان برجسته دانشگاه‌‌های کشور نوشته شده‌اند.

سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس پس از استماع سخنان مسئولان فرهنگی دانشگاه با ذکر نام از استادان دانشگاه به خاطر تلاش‌شان برای حفظ فرهنگ پایداری تشکر کرد و گفت: نویسندگان و پژوهشگران دفاع مقدس باید به شخصیت واقعی شهدا نزدیک شوند و با آنها زندگی کنند.

وی تاکید کرد: پرداختن به حماسه جبهه‌ها برای خود دانشگاه‌ها نیز مفید است و این تلاش ارزشمند یک تعامل دوطرفه است که در آن دانشگاه به فرهنگ شهادت کمک می‌کنند و شهدا به فضای دانشگاه ها معنویت می‌بخشند.

سردار سلیمانی همچنین برپایی کنگره و ایجاد گرایش ادبیات پایداری را جهاد علمی دانست.

 


( ۴ )