برگزاری کارگاه ارتقای سطح اثرگذاری علم در دانشگاه‌های برتر مالزی توسط ISC

۱۶ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۲۷ کد : ۲۹۷۱۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۹
پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) برای چهار دانشگاه فناوری مالزی (UTM) در ایالت 'جوهور'، دانشگاه فناوری 'مارا' (UiTM) در شهر 'شاه عالم' و دانشگاه علوم مالزی (USM) در شهر پینانگ مالزی کارگاه آموزشی راهبردها و راه حل‌های ارتقا سطح اثرگذاری پژوهش را برگزار کرد.
برگزاری کارگاه ارتقای سطح اثرگذاری علم در دانشگاه‌های برتر مالزی توسط ISC

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این کارگاه ها با هماهنگی و همکاری رایزن علمی ایران در مالزی به درخواست دانشگاه های کشور میزبان برگزار شد.

بر پایه این گزارش، این کارگاه‌های یک روزه در هر یک از دانشگاه‌ها به صورت مجزا برگزار که سقف تعیین شده برای متقاضیان شرکت در کارگاه ۱۵۰ نفر در نظر گرفته شده بود. در این سلسله کارگاه ها، راهکارها و راهبردهای ارتقای سطح اثرگذاری علمی در ابعاد مختلف فنآورانه، نوآورانه، اجتماعی، اقتصادی و دانشگاهی ارائه شد.

چهار دانشگاه UPM ، UTM ، USM و UiTM به ترتیب در نظام رتبه بندی کیو.اس. رتبه های ۲۷۰، ۲۸۸، ۳۳۰ و ۷۰۱+ بین‌المللی را کسب کرده‌اند.

در این سلسله کارگاه‌ها در ابتدا پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ( ISC ) توسط دکتر محمد جواد دهقانی سرپرست ISC معرفی شد.

وی در ادامه به بررسی وضعیت تولید علم کشور مالزی در مقایسه با سایر کشورهای برتر دنیا و همچنین رقبای منطقه ای مالزی پرداخت و به ارائه مفاهیم بنیادی در خصوص رهبری تحقیقات و همچنین نقش شبکه‌های اجتماعی در رویت‌پذیر کردن تولیدات علمی پرداخت.

همچنین در این کارگاه دکتر علی گزنی معاون پژوهش و فناوری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام به ارائه راهبردها و راه حل‌های علمی ارتقای سطح اثرگذاری پژوهش در دانشگاه‌های مالزی پرداخت.