امضای تفاهم نامه همکاری بین پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و دانشگاه‌های برتر مالزی

۱۶ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۲۶ کد : ۲۹۷۱۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۸۶
پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) با هماهنگی رایزنی علمی ایران در شرق آسیا سه تفاهم نامه با دانشگاه های فناوری مالزی (UTM) در ایالت 'جوهور'، دانشگاه فناوری 'مارا' (UiTM) در شهر 'شاه عالم' و دانشگاه علوم مالزی (USM) در شهر پینانگ مالزی امضا کرد.
امضای تفاهم نامه همکاری بین پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)  و دانشگاه‌های برتر مالزی

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این تفاهم نامه ها در حاشیه سلسله کارگاه‌های آموزشی ISC که در مالزی برگزار شد با حضور رایزن علمی ایران در شرق آسیا به امضای دکتر محمد جواد دهقانی رئیس پایگاه استنادی و روسای دانشگاه‌های مالزی رسید.

بر پایه این گزارش، براساس این تفاهم‌نامه‌ها، هر سه دانشگاه مالزی از این پس به عضویت پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ( ISC ) درآمدند که مقر آن در شهر شیراز است و از این پس تمامی سمینارها و کنفرانس ها، مقالات منتشرشده مرتبط به استادان این دانشگاه‌ها و همچنین سایر تولیدات و پژوهش‌های علمی در این پایگاه ثبت و نمایه‌سازی خواهد شد.

این تفاهم‌نامه‌ها تعامل بین پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ( ISC ) و دانشگاه های مالزی را تسهیل می‌کند و باعث خواهند شد تا دانشگاه‌های مالزی از فرآورده ها و محتوای ISC به شکل گسترده‌ای بهره گیرند که خود در راستای رسالت ISC در جهت بین‌المللی‌سازی این پایگاه است. منطبق با این تفاهم‌نامه‌ها ارسال نشریات مالزی به ISC نیز تسهیل شد.

دانشگاه UPM مالزی نوامبر سال گذشته با امضای یادداشت تفاهم همکاری به عضویت این پایگاه درآمده بود و مذاکراتی برای پیوستن سه دانشگاه مطرح دیگر مالزی به این پایگاه نیز در جریان است. همچنین دانشگاه UPM رتبه ۲۷۰ دنیا منطبق با رتبه بندی کیو.اس را در اختیار دارد. مالزی در بین کشورهای اسلامی سومین کشور تولیدکننده علم پس از ترکیه و ایران است.

گفتنی است دانشگاه UTM هم اکنون منطبق با نظام رتبه بندی کیو.اس. رتبه ۲۸۸ دنیا، دانشگاه USM رتبه ۳۳۰ دنیا و دانشگاه UiTM رتبه ۷۰۱+ دنیا را در اختیار دارند.