یازدهمین نشست دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه گلستان برگزارشد

۱۶ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۶ کد : ۲۹۷۱۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۶
یازدهمین نشست سالیانه دانشجویان شاهد و ایثارگر تحت عنوان "یادگاران ایثار" برگزارشد.
یازدهمین نشست دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه گلستان برگزارشد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست که با هدف بررسی مشکلات و ارائه راهکارهای مناسب برای تقویت بنیه علمی و آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر برگزارشد دکترفرهاد یغمائی رئیس دانشگاه گلستان و جمعی از مدیران دانشگاه گلستان و علی اصغر فاضلی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان و مدیران آن اداره کل حضور داشتند.

دراین نشست مهندس محمد رضائی نژاد مدیر اموردانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه گلستان با عرض خیرمقدم به مسئولان و دانشجویان حاضر درجلسه به ارائه گزارش و عملکرد این مدیریت درسال ۹۵ پرداخت و از پیشرفت علمی و تحصیلی دانشجویان تحت پوشش آن مدیریت خبر داد.

درادامه مراسم دکتریغمائی طی سخنانی ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و ایثارگران را از اصلی ترین مأموریت های کارگزاران نظام دانست و پرداختن به امور خانواده معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران را همانند گرامی داشتن یاد و خاطر آن عزیزان از اولویت های برنامه این دانشگاه عنوان کرد و گفت: فرزندان شهدا نیز می بایست دراین برهه حساس به وظایف خود که همان ادامه راه شهیدان است به خوبی عمل کنند و با عملکرد خود تداعی بخش جانفشانی های پدران خود باشند، زیرا جامعه ما خانواده های ایثارگران را به عنوان الگوهای معنوی خود می دانند.

وی از توجه ویژه به اموردانشجویان شاهد و ایثارگر درسال آینده خبر داد و افزود: در سال ۹۶ برنامه های متعددی را برای این دانشجویان در حوزه های فرهنگی و علمی پیش بینی کرده اند.

همچنین با توجه به تقارن برگزاری یازدهمین نشست دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه گلستان با ایام درخت کاری، پس از اتمام این نشست دانشجویان شاهد و ایثارگر با حضور در پردیس جدید دانشگاه به منظور پاسداشت این روز به کاشت نهال پرداختند و هفته منابع طبیعی و روز درختکاری را نیز گرامی داشتند.

گفتنی است در انتهای این نشست دانشجویان با همراهی رئیس دانشگاه گلستان به منظور تجدید پیمان با آرمان های حضرت امام (ره) و شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس بر سر مزار شهید خان احمدی حاضر شدند و با ذکر فاتحه، نثار شاخه های گل و غبارروبی مزار آن شهید بر تجدید پیمان خود با شهدا تأکید کردند.

کلید واژه ها: گلستان